0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Break Dance

BREAK DANCE DANS KURSU

Sokak Danslarının Kralı!

Hip hop’un bilinen en eski çeşidi olan Break Dans, karışık hareketleri, kendine özgü stili ve keyfinizi yerine getiren müzikleri ile eğlenceli bir dans. Hip hop, jazz, funk gibi müziklerle yapılan, doğallığın ve özgürlüğün ön planda olduğu Break Dans, sizi kendine bağlayacak! Break Dans kursu ile yeteneklerinizi keşfedeceksiniz.

Break dans kursu sayesinde Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden Break Dansın temel adımlarını, kombinasyonlarını, duruş tekniklerini ve dönüşlerini öğrenerek başarılı bir dansçı olacaksınız. Dilediğiniz kura katılarak ya da özel derslerle bu hareketli dansı öğrenmenin keyfine varacaksınız. Dans kursları kampanyalarını kaçırmayın…

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Dayanıklılığına Güvenen Herkes Piste! Break Dans Kursu!

Kendine has giyim tarzı ve müzikleri ile farklı bir kültür olan Break Dans, kıyafetlerindeki rahatlığı figürlerine de yansıtarak sizlere doğal ve özgürce dans etme olanağı sunuyor. Break dans kursları ile edindiğiniz kültürle uzun zincirler, şapkalar, büyük çerçeve gözlükler ve bol tişörtlerle sahnede mükemmel bir şov yapabiliyorsunuz.

Esneklik ve kıvraklığınıza bağlı olarak 6 – 8 ay içerisinde bir hayli ilerleme kaydeder ve dansınızı başarıyla yaparsınız. Özellikle erkekler için ideal bir dans türü olan Break Dance ile gücünüzü, dengenizi ve yeterliliğinizi gösterirsiniz.

BREAK DANCE DANS KURSU

Genel Bilgiler

Break dansı başarıyla uygulamak ve sağlığınıza yönelik herhangi bir tehdit oluşturmamak için zeminin sizi engelleyecek unsurlar oluşturmamasına özen göstermelisiniz. Break dans nerede yapılır, nerede yapılmaz bilmelisiniz.

Özellikle çim, düz zemin, spor salonları, dans okulları gibi yerlerde break dansın zorlu figürlerini başarıyla gerçekleştirebilme olanağına sahipsiniz. Dans figürlerini uygulamadan önce vücudunuzu ısındırmanız da gerekmektedir. Break dans kursları sayesinde break dance yapabileceğiniz uygun zemin ve atmosfere kavuşursunuz. Böylece break dans tehlikeli mi sorunuz aklınızdan silinmiş olur.

Break dans kursu için kayıt yaptırmak isteyenlerin aklındaki en önemli soru break dans tehlikeli midir sorusudur. Dansın belirli programlara ve break dans kursu uygulamalarına göre gerçekleştirilmesi, risk faktörlerini ortadan kaldırmaktadır. Sokakta yapılan dans için zeminin vücudunuza zarar vermeyecek özellikte olması gerekmektedir. Break dansın uygulanması öncesinde dirseklik ve dizlik kullanımı tavsiye edilmektedir.

Break dans kurslarının en önemli avantajlarından biri de sizlere sağlanan profesyonel zemin olanaklarıdır. Bu sayede baş, kol, diz ve sırt bölgesine yönelik zararlar en aza indirebilmektedir. Break dans hareketleri için uygun ortam sağlanmış olmaktadır.

Genellikle dirsek ve bilek ağrılarının yaygın olarak görüldüğü break dans figürleri öncesinde eklem ve kasların daha rahat hareket edebilmesi için vücudun ısındırılması gerekebilmektedir. Islak olmayan, çakıl ve taş gibi etmenleri barındırmayan zeminler break dans için uygundur. Break dans kursları aracılığıyla profesyonel destek almanız en iyisidir.

Break dans hareketleri çok çeşitli ve özgündür. Kafa amudu, turtle, kopter, scor, ninety nine gibi başlıca hareketleri kapsayan dansın en kolay hareketleri içerisinde baby freze ve air baby gibi başlangıç uygulamaları yer almaktadır. Kol direncini arttırarak kafa ve ayak dengesini sağlayabilmeyi hedefleyen bu hareketlerde amaç vücudun dans için gerekli standartları yaratabilmesidir.

Ağırlığın her iki kola da eşit biçimde dağıtılması esasına dayanan başlangıç hareketleri içerisinde ayaklar yerden kesilmektedir. Özellikle break dansın gelişim aşamalarında uygulanan kafa kopter hareketi, dansçının profesyonelleşme yolunda atacağı ilk adımlardan biridir. Break dance hareketleri için dans kursu eğitmenlerinden yardım almak gerekir.

Break dance kursu için erken yaşta kayıt olmak vücut yapısının gelişmesine de katkı sağlamaktadır. Ancak yine de break dance kursuna başlamak için belirli bir yaş sınırı koyulmaz.

Genellikle 10 ve 20 yaş arasında katılımcılardan oluşan break dance kursları, yaş gruplarına ya da kişisel yeteneklere göre öğrencilerini gruplamaktadır.

Flex adı verilen bu dans, vücudun ani ve keskin figürlerle hareketlendirilmesini ve esnekliğin ön plana çıkarılmasını amaç edinmiştir. Power hareketler için sağlam bir vücut endeksine sahip olmak şarttır. Estetik amaçlı yapılan figürlerde el ve ayak koordinasyonuna sahip olmak, teknik çalışmalara ağırlık vermek ve dansın kurallarına göre hareket etmek gerekmektedir. Bu nedenle fiziken güçlü olmayanların kurslara katılmaması sağlıklı olacaktır. Break dans kursu eğitmenleri konu hakkında detaylı bilgi vermektedir.

En Popüler Break Dance Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92