0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Flamenko Dansı

FLAMENKO KURSU

Pistleri Ağlatan Adımlar!

Güney İspanya’ya özgü, toplum tarafından dışlanan toplulukların kendilerini ifade ediş şekli olarak adlandırılan Flamenko, görmezden gelinen halkın isyan dili olmuştur. Hırs, özgürlük, mutsuzluk ve acı üzerine kurulan Flamenko dansı, sert duruşları ve ifadeleri ile bu duyguları bizlere yansıtır. Flamenko dans kursları da meraklılarına eğitim vermek için açılmıştır. Siz de aynı şekilde Flamenko’nun eşsiz havasını ve duygu atmosferini yansıtmak istiyorsanız Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden flamenko kursları ile temel adımlar, kombinasyonlar, duruş teknikleri ve vücudunuzu kullanmayı öğrenerek bu keyifli dansı yapabilirsiniz. Flamenko kursu kampanyalarından yararlanmayı unutmayın…

Neden Flamenko Kursu?

  • Özgüveninizi artırmak için
  • Eğlenmek için
  • Enerjik ve zinde olmak için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Hareketli figürleri için FLAMENKO!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Meraklısına Özel; Flamenko Dansı!

Halk dansları arasına giren Flamenko dansını yapmak istiyorsanız yaklaşık 3 – 4 aylık biz zaman dilimini flamenko kursları için ayırmanız gerekiyor. Azminize ve pratik yapma sıklığınıza göre flamenko kursu programıyla 2 ayda belirli bir seviyeye gelerek yere sağlam basmaya ve Flamenko havasını solumaya başlarsınız.

Estetik el ve ayak hareketleri, yere sağlam ve sert basışları ile tiyatral bir havada olan Flamenko, geldiği toprakların tutkusunu ve azmini size de aşılayacak. İsyanı, haykırışı, acıyı ve aşkı bu kadar iyi anlatan Flamenko dansını kesinlikle öğrenmek isteyeceksiniz!

Elinizi çabuk tutun ve flamenko dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

FLAMENKO KURSU

Genel Bilgiler

Flamenko dansı için belirli bir yaş sınırı yoktur. Flamenko kursları için deneyim ya da üst düzey yetenekler gerektirmemektedir. Hatta çocukların da bu dansa katılabilme durumu söz konusudur. Zaman içerisinde geliştirilebilme özelliği bulunan flamenko figürleri, uzman eğitmenler ışığında öğretilebilmektedir. Boy ve kilo farklılıkları gözetilmeksizin verilebilen flamenko eğitimi sürecinde dans partnerine de ihtiyaç yoktur. Dansı ve müziği seven herkes bireysel olarak kursa katılım gösterebilmektedir. Flamenko zor mu, neler öğreneceğim gibi aklınıza takılan soruların cevabını sayfamızda bulabilirsiniz.

Flamenko, her dansta olduğu gibi belirli teknik hareketlere dayanan, vücut formunu bu dansa adapte etme sürecinin bulunduğu ve her şeyden önemlisi de istek ve kararlığın gerektiği bir dans türüdür. Flamenko kursu için kayıt yaptıran her öğrenci Flamenko’yu öğrenme sürecinde kendini geliştirebileceği uygulamalara yönelmesi halinde dansın zorlu figürlerini kolaylıkla ortadan kaldırabilmektedir. Flamenko dansı için yaş sınırı olup olmadığını da sayfamızdan öğrenebilirsiniz.

Flamenko kursuna giden kadınlar genellikle fırfırlı eteklerden oluşan, omuzları açıkta bırakan, kırmızı ve siyah renklerinin yoğun olarak kullanıldığı elbiseleri tercih etmektedir. Flamenko kıyafetleri seçerken eteklerin geniş olması ve bacak bölgesinin bir kısmını açıkta bırakabilmesi öncelik taşıyan bir unsurdur. Flamenko yapabilmek için zeminin düz olması gerekmektedir. Genellikle 4 veya 5 pont özelliğine sahip olan topuklu ayakkabılar flamenko kursları için giyilmekte, ayakkabının rahat olması gerekmektedir. Deri veya süet dans kıyafetlerinin tercih edilmesi uygun görülmemektedir. Eğer flamenko yarışmalarına katılmak istiyorsanız saçınızı topuz yapabilir ve büyük küpeler takabilirsiniz. Erkekler için uygun görülen flamenko dans kıyafetleri arasında beli saran pantolonlar, fırfır detaylarıyla canlandırılmış gömlekler ve alt kısmı çivili ayakkabılar yer almaktadır.

Vücudunuzun duruş pozisyonlarından bilek hareketlerinize, el çırpma biçiminizden ayaklarınızı kullanış şekline, dönme ve duraksama figürlerinden baş ve gövde uyumuna kadar geniş çaplı uygulamaların yer aldığı flamenko kursu süreci sizlere faydalı olabilecek tüm alıştırmaları içermektedir. Flamenko kursları süresince verilen eğitim vücudunuzun şekillenmesine katkı sağlamaktadır. Özgüven duygusunu arttıran hareketleri ile Flamenko gitarın iç içe geçtiği dansta İspanyolca’dan gelen bazı temel kelimeler de öğretilebilmektedir. Canlı müzik eşliğinde dans edebilmenin sağladığı olanaklar ile dansla bütünleşecek, pratik egzersizlerle bilgilerinizi tazeleme fırsatı bulacaksınız. Doğaçlama üzerine yapılan çalışmalar ve bireysel pratik uygulamaları da flamenko kurslarının size sağlamış olduğu olanaklardan biridir. Bedeninizi eğiterek dansa adapte edebileceğiniz Flamenko kursu süresince kendinizi geliştirme yeterliliğine de sahip olabileceksiniz.

Ortalama flamenko ders süresi haftada 2 saattir. Bu süre dans kursu yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak arasında değişiklik gösterir. Flamenko kurslarında neler öğreneceksiniz, nasıl bir ortam sizi bekliyor öğrenmek için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

En Popüler Flamenko Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92