0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Foxtrot Dansı

FOXTROT DANS KURSU

Yerinizde Duramayacaksınız!

Amerikalı dansçılar Vernon ve Irene Castle tarafından ünlenen Foxtrot, akıcı, ani hareketlerden uzak, bir çizgi halinde ilerlenerek yapılan, durmaksızın hareket edilen bir dans. Güçlü bir denge ve her harekette sabit kontrol gerektirdiğinden Foxtrot kursları için uzunca bir vakit ayırmanız gerekecek.

Özellikle kadın dansçıların kendini gösterdiği Foxtrot’ta, karmaşık hareketler ve dönüşler olduğundan dans ederken hem eğlenecek hem de zorlanacaksınız. Caz ve blues müzikleri ile kanınızı kaynatacak Foxtrot’a kapıldığınızda dans etmek sizin için vazgeçilmez olacak. Foxtrot dans kursları ile eğlenceli dersler geçireceksiniz.

Neden Foxtrot Kursu?

  • Daha neşeli olmak için
  • Form kazanmak için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Esneklik kazanmak için
  • Özgüveninizi artırmak için FOXTROT!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Foxtrot Kursları İle Tam Gaz Eğlence!

Salon danslarına, caz ve blues müziklerine ilgi duyuyorsanız Foxtrot kursu tam size göre. 2 – 3 aylık Foxtrot kursları ardından temel adım ve dönüşlerinizi öğrenirken ileri kurlarda dansınızı daha da geliştireceksiniz. Doğru eğitmen ve biraz çaba ile Foxtrot dansı çocuk oyuncağı olacak…

Yapabileceğiniz en keyifli danslardan olan Foxtrot sayesinde daha mutlu ve zinde bireyler olacaksınız. Partnerinizle bir bütün olarak hareket edeceğiniz dans, hayatınıza birlikte hareket etmenin verdiği hazzı katacak. Foxtrot kursları sayesinde solo performanslarınızla da fark yaratacaksınız!

Elinizi çabuk tutun ve foxtort dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

FOXTROT DANS KURSU

Genel Bilgiler

Foxtrot kursları temel seviyeden profesyonelliğe kadar uzanır. Quickstep ve Slow gibi teknik uygulamaların öğretildiği dans sürecinde tempolu yürüyüş ve duruş hareketleri, kıvraklık ve akıcılık gibi dansın temel kavramları üzerinde durulmaktadır. Uygulamalı eğitim kapsamında yumuşak hareketler ve tırıs hareketler ile dansın tüm teknikleri öğretilmektedir. Genellikle blues parçalar eşliğinde gerçekleştirilen foxtrot, koreograflarla birlikte hazırlanan programlarla kısa sürede öğrenilebilmektedir. Partnerle bir bütün olmayı gerektiren dansta ayak hareketlerine önem verilmektedir. Foxtrot kursu kapsamında öğretilen teknik çalışmalar, çiftlere özel programlarla da pekiştirilebilmektedir. Trot yürüyüşünün ön plana çıkarıldığı dansta çiftlerin solo performanslarının da izlenme oranını arttırdığı bilinmektedir. Özellikle kadının keskin hareketlerini takip eden partner, kalça figürleriyle dansa eşlik edebilmektedir. Sağ ayağın sol ayak üstüne atılmasından doğan figürler dansın temelini oluşturmaktadır. Paralel ayak basma tekniğinin de öğretildiği kurs süresince alanında uzman kişilerden eğitim alınmaktadır.

Ragtime ve Onestep danslarının karışımından oluşan, genellikle kadının hareketlerinin baskın olduğu bir dans türüdür. Salon dansı kapsamına giren Foxtrot’un zaman içerisinde geniş kitlelere hitap ettiği bilinmektedir. Başlangıçta karmaşık bir yapıya sahip olan dans, kısa sürede daha basit kalıplara indirgenerek dans severlerin beğenisine sunulmuştur. Genellikle foxtrot dansında tercih edilen müzik türleri caz ve Blues olarak bilinmektedir. İngiltere’de, New York’da ve tüm Avrupa’da bir dönemin en çok tercih edilen dans türleri arasına yerleşen Foxtrot dansının Türk müzisyenler tarafından bestelenen taş plakları da bulunmaktadır. Foxtrot kursları da bu müzikleri kullanarak eğitimlerini vermektedir.

Salon dansı olması nedeniyle kadınlar için geniş fırfırlı etekler ve parlak desenlerden oluşan elbiseler tercih edilir. Genellikle elbiseyle uyumlu topuklu ayakkabılarla tamamlanan foxtrot dansında kadın kıyafetlerini salaş topuzlar ve renkli bileklikler süsleyebilmektedir. Erkeklerin beyaz gömlek üzerine siyah yelek giydiği dansta farklı seçimler yapmak da mümkündür. Tarzınızı tamamlayacak siyah pantolonlar ve siyah ayakkabılara beyaz çoraplar eşlik etmektedir. Frapan bir görünüm oluşturmayı uygun gören dansta erkekler kravat takabilmektedir. Foxtrot kursları boyunca da kadın ve erkek dansçıların rahat kıyafetler giymeleri önerilir. Nasıl bir dans yaptığınız kıyafetinizi etkileyeceği için kurs başlamadan eğitmenlerden öneri almanın yararı olacaktır.

Salon danslarına ilgi duyan dansçıların bu dansı öğrenme düzeyi oldukça hızlı olmaktadır. Dansa yeni yeni ilgi duyan partnerlerin hareketleri öğrenmesi 1-2 aylık süreçleri bulabilmektedir. Ancak uygulamalı foxtrot kursları sayesinde bu süre kısaltılabilir. İki ayrı türde gelişme gösteren dansın profesyonel düzeyde öğrenilmesi kişisel yatkınlıklara da bağlıdır. Vücut kıvraklığı, teknik bilgi ve dans tutkusu gerektiren dans kursu öğrenilme sürecinin ardından birlikte yapılabilecek en zevkli dans türlerinden biridir. Foxtrot kıyafetleri, duruşları, müzikleri ile ayrıcalıklı bir danstır.

En Popüler Foxtrot Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92