0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Hip Hop Dansı

HIP HOP KURSU

Sokaklardan Salonlara Taşınan Bir Dans…

1970’li yıllarda Amerika’da zenciler tarafından ortaya çıkarılan Hip Hop dansı, funk, jazz ve soul müziklerinden etkilenerek gelişmiş ve şekillenmiştir. Azınlığın kendini duyurma, isyanını ve başkaldırısını anlatma yolu olan hip hop, akrobatik boyutta figürleri ile zor ancak eğlenceli bir dans. Hip hop kursları sayesinde günümüzde bu dansı öğrenmek mümkün.

Ellerin ve kolların serbest bir şekilde kullanıldığı, kendine has giyim tarzı ve müzikleri olan Hip Hop, zencilerin isyanını rap müzik ile birlikte sergileyerek dünyaya duyurmuştur. Günümüzde gençlerin en çok tercih ettiği danslardan biri olmaya devam etmektedir. Hip hop dans kursu meraklılarına bu dansın kurallarını öğretir.

Neden Hip Hop Kursu?

  • Eğlenmek için
  • Farklı bir kültür tanımak için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Forma girmek için
  • Enerjinizi açığa çıkarmak için HİP HOP!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Asi Ruhunuzu Serbest Bırakın! Hip Hop Kursları

Gençseniz asilik ruhunuzda var demektir ve bu ruh halinizi en güzel yansıtacak dans da Hip Hop olacaktır. Daha çok 25 yaş ve altı gençler için uygun olan dansı 4 – 6 aylık bir süre içinde Hip hop kursları ile kusursuzca yapabilir hale gelecek, duygularınızı rap müziğin ritmiyle anlatıyor olacaksınız.

Vücudunuzun her bölgesini bağımsız olarak kontrol etmenizi sağlayan Hip Hop ile daha zinde ve enerjik olacak, vücudunuzu forma sokacaksınız. Sınırlarınızı görecek, hip hop kursu sonrasında diğer dansları yapmak için daha sağlıklı ve esnek bir vücuda sahip olacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve hip hop dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Genel Bilgiler

Hiphop dansını; dansa hevesli olan, hip hop öğrenmek isteyen herkes yapabilmektedir. Ağırlıklı olarak genç kesime hitap eden dansın 16-25 yaş arasında gençler arasında yaygınlaştığı bilinmektedir. Ancak bu durum hip hop yapmak isteyen kişinin 16 yaş altı ya da 25 yaş üstü olamayacağı anlamına gelmemektedir. Yaş aralığından çok ritmik bir müzik algısının ve vücut esnekliğinin önemli olduğu hip hop kursları için herkes kayıt yaptırabilir. Kurslarda tek fark hip hop teknikleri yaşa göre değişebilir.

Hiphop, pek çok dansta olduğu gibi uygun eğitim süreçlerinin ardından hiçbir tehlikesi bulunmayan figürleri kapsamaktadır. Rahat bir dans olması bakımından da tercih edilmektedir. Genellikle kıvrak ve esnek hareketleri içermesi nedeniyle vücut yapısının uygunluğuyla da alakalı olan bu dans, hip hop kursları aracılığıyla öğretilebilmektedir. Hiphop’ta karşılaşılması muhtemel sorunlar arasında el veya ayak incinmeleri bulunmaktadır. Ancak uzman eğitmenler ışığında yapılan uygulamalı alıştırmalar bu riski ortadan kaldırabilmektedir. Farklı hip hop teknikleri farklı yaş gruplarına uygulanmaktadır.

Break dans da olduğu gibi bu dansın da kendine has kıyafetleri bulunmaktadır. Bu kıyafetler arasında genellikle bol kesim pantolonlar, eşofmanlar ve t-shirt modelleri tercih edilmektedir. Özellikle kıyafetlerle bütünleşen aksesuarların para, araba, anahtar gibi sembolleri içerdiği bilinmektedir. Dansçının hareketlerini daha rahat yapabilmesi için tercih edilen bu kıyafet eldiven, yüzük, zincir ve şapka gibi aksesuarlarla da desteklenebilmektedir. Ayakkabı seçiminde de bileği koruyan, renkli ve rahat ayakkabılar tercih edilmektedir. Hip hop kursları süresince de dansçıların rahat kıyafetler giymesi önerilir.

Break dans kursunda öğretilen figürlerle ile yakın bir benzerlik gösteren hip hop daha sade ve uygulaması basit hareketler içermektedir. Genellikle üst dansta kullanılan figürlerin yerde de tercih edildiği hip hop, yaratıcılığınıza bağlı olarak geliştirilebilmektedir. Aynı zamanda breakdance kadar tehlikeli hareketler içermemesiyle de dikkat çeken dansta el hareketleri kadar ayak figürlerinin de önemi büyüktür. Ayağın ritmik hareketlerini düzenli olarak sürdürdüğü hip hop dansında vücudun dik durmasına gerek yoktur. Kalça ve göğüs hareketleri, saç savurma gibi kadınlara özgü dans figürlerini ön plana çıkarmakla birlikte erkeklerin yapabileceği hareketlerden büyük farklılıklar içeren uygulamalar bulunmamaktadır. Hip hop kursları sayesinde kendi tarzınızı bile geliştirebilirsiniz.

Ortalama hip hop kursları ders süresi haftada 1 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir. Hip hop kursları katılımcıları için yaş sınırı aranmamaktadır.

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92