0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Kafkas Dansı

KAFKAS DANS KURSU

Kafkas Fırtınasına Siz De Kapılın!

Kafkasya’dan Türk topraklarına taşınan geleneksel Kafkas Dansı, ortak kültürümüzü ve birlikteliğimizi yaşatıyor. Kafkas dans kursu ile düğünlerde, bayramlarda, şenliklerde, toplantılarda ve istenilen her anda yapılan ve günlük hayatın bir parçası olan bu dansı yakından tanıyacaksınız.

Kafkas kursu sayesinde yüzyıllardır var olan Kafkas dansının temel adımlarını, duruş ve kombinasyonlarını, el ve kol hareketlerini öğrenerek geleneksel ve keyifli bir kafkas dansı yapacaksınız. Dilediğiniz kafkas kursları kuruna katılarak ya da özel derslerle Kafkas oynamanın tadına varacaksınız.

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Birlik ve Beraberlik Dansı! Kafkas Kursu!

Halk dansları arasında en çok oynananlardan olan Kafkas, kültürün bir parçası olarak kadına olan saygıyı, kadınla birlikte hareket etmeyi, hürmeti ve gururu, cesareti ve mertliği temsil eder. Kafkas kursları ile başlı başına bir kültür ögesi olan Kafkas dansını öğrenmek için uzun bir süreyi gözden çıkarmanız gerekecektir.

Görsel ziyafetin yanında icra etmenin verdiği haz ile sizi kendine bağlayacak olan bu dansı sosyal olarak yapacaksanız 2 – 3 ay kafkas kursu ile eğitim almanız yeterli olacaktır. İyi bir eğitmen ve kafkas kursu sayesinde Kafkas dansı sizden sorulacak…

KAFKAS DANS KURSU

Genel Bilgiler

Kafkas kursu için kayıt yaptıracak olanların en çok sorduğu sorulardan biri kafkas zor mudur sorusudur. Kafkas dansı, erkekler için de kadınlar için de farklı figürleri barındırmaktadır. Genellikle erkeklerin figürlerini gerçekleştirmek daha zordur. Bu durumun nedeni hızlı dönüşlerin, ayak hareketlerinin ve zıplamaların bulunmasıdır. Dansın oynanacağı yöreye göre farklı zorluk derecelerinde seyreden hareketler yer almaktadır. Özellikle hızlı ve coşkulu müziklerde figürler zorlaşabilmektedir. Ancak kafkas kursları sayesinde dansı kolayca öğrenebilirsiniz. Yaş sınırı olmayan Kafkas dansı ile yeni bir kültür tanırsınız. Kafkas kursu eğitmenlerinizden bu dansın zor olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Kafkas kursu katılımcıları çocuk veya yetişkin her yaştan dans severdir. Bu nedenle kafkas kursu yaş sınırı gibi bir durum yoktur. Kafkas kursları eğitim süresinde fizyolojik farklılıkları göz önüne alarak ders programları oluşturmaktadır. Kafkas zor mu değil mi öğrenci kendisi karar vermektedir. Tercih edilecek dansın içeriğine bağlı olarak hazırlanan eğitimlerde amaç Kafkas’ın en iyi şekilde oynanabilmesine olanak tanımaktır.

Çocuklar ve yetişkinler için farklı çeşitlere ayrılan Kafkas kıyafetleri incelendiğinde yöresel detaylar göze çarpmaktadır. Kadınlar dinge, ipek gömlek, çuha ve etek gibi kafkas kıyafetleri giyerken ayakkabı seçiminde pisipisi tercih edilmektedir. Aksesuar olarak kemer ve mendil kullanılabilmektedir. Erkekler başa taktıkları kalpak ve gömlek, çuha ve şalvar ile dansın kıyafetlerini tamamlamaktadır. Deri çizmelerin dikkat çektiği dansta pelerin, kemer, hançer ve vezinlik kullanılabilmektedir. Bazı dans türlerinde taç, dizlik, çitçiye, gerdanlık, darağı da tercih edilebilmektedir. Kafkas kursları sırasında ise kursiyerler rahat hissettikleri her kıyafeti giyebilirler.

Kafkas nasıl bir dans sorunuza cevaben; Kafkasya’nın uzun yıllardır günlük yaşamına yer etmiş bir dans türü olarak bilinen Kafkas dansı düğünler, yaz geceleri ve bayramda oynanmakta olan bir danstır diyebiliriz. Halkın direnme kararlığını, gücünü ve eşlerine duydukları saygıyı ifade eden kafkas dansında ciddiyet ön plandadır. Kadınların nezaketini ve güzelliğini yansıtır, hareketler dansın çeşitlerine göre değişmektedir.

Gazağı adı verilen dansta kafkas dansı hareketleri hızlı ve coşkuludur. Savaşı temsil eden dansta teknik hareketler yoğun olarak kullanılmaktadır. Azerbaycan’ın lirik oyunu olarak bilinen tamara ise yine ritmin yoğunluğu dikkat çekmektedir.

Ağır figürler ve dans hareketleriyle oynanan gelin havasında ayrılık ve kavuşma temaları üzerinde yoğunlaşılır. Dansların temelinde kahramanlık ve sevgi gibi kavramlara yer verilir. Kafkas kursu süresince dans türünün ruhunu dansçılara verebilmek adına hem teorik bilgiler verilir hem de uygulamalı çalışmalar yapılır. Dansta kıyafetler de büyük bir önem taşımaktadır.

Kafkas dansında neler öğrenilir sorusu da kafkas kursları için kayıt yaptıracakların merak ettiği sorulardandır. Kafkas, belirli dans çeşitlerini kapsayan genel bir türdür.

Bu nedenle içerisinde yer alan pek çok dans çeşidi uzman eğitmenler tarafından öğretilebilmektedir. Özellikle maral ve şeyh şamil oyunun ön plana çıktığı dansta vağzalı, tamara, gelin havası, gazağı, ayşat, kıskanç gibi dans çeşitleri de tercih edilebilmektedir.

Kafkas kursu sırasında dansın tüm teknikleri, duruş ve hareket pozisyonları, koreografi çalışmaları, bireylere özgü ders programlarını öğrenebileceğiniz gibi, teorik bilgiler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

En Popüler Kafkas Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92