0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Kizomba Dansı

Afrika’nın Popüler Dansı İle Tanışın!

Pek çok dans gibi Afrika’dan doğan ve gelişen Kizomba dansı, geleneksel figürleri ve yavaş müziği ile dikkatleri üstüne çekiyor. Kısa sürede tüm Avrupa’ya yayılan Kizomba ile siz de Kizomba kursu ile tanışın… kıvrak kalça figürleri ile içinizdeki dansçıyı açığa çıkarın!

Kendine has cazibeli figürleri olan Kizomba’yı Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden, en iyi Kizomba kursları ile öğrenerek egzotik ve keyifli bir havada yapacaksınız. Ateşli müzikleri ve partnerlerin birbirine yakın temas halinde dans etmesi Kizomba’nın büyüsüne kapılmanızı sağlayacak! Dans kursları sizi bekliyor…

Neden Kizomba Kursu?

  • Eğlenmek için
  • Mutlu olmak için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Hareketli figürleri için
  • Egzotik atmosferi için KİZOMBA

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Kıvraklığınıza Güveniyorsanız Kizomba Kursları Sizi Bekliyor!

Bachata gibi kıvrak figürleri ve kalça hareketleri bulunan Kizomba’yı doğaçlama yapmaya imkan veren yapısı sayesinde Kizomba kursları ile kolayca öğrenebilirsiniz. Sosyal amaçlı dans eğitimi alacaksanız 2 – 4 aylık bir süreçte temel figürleri ile yapabilirsiniz.

Dans kursları eğitim programlarına katılarak Afrika kültürünün sıcaklığını taşıyan, tutkuyu ve aşkı yansıtan Kizomba dansı ile partnerinizle aranızdaki uyumu sergileyecek, daha önce fark etmediğiniz kıvraklığınızı açığa çıkaracaksınız. Kadın ve erkeğin en yakın olduğu danslardan Kizomba ile aşkınızı pekiştireceksiniz.

Elinizi çabuk tutun ve Kizomba dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Genel Bilgiler

Swing öğrenmenin en pratik yöntemlerinden biri de dans kursunda verilen eğitim sürecine öncelik tanımanız olacaktır. Seri hareketlere dayalı bir dans olması nedeniyle ayak ve el figürlerini ön plana çıkaran swingin kişisel yatkınlıklara bağlı olarak zorluk derecesi değişebilmektedir. Swing kursları ilk olarak temel eğitimden başladıkları için sizi zorlamayacaklardır. Dansta kendinizi geliştirmek istiyorsanız grup derslerine katılmalı, figürlerinizi tekrar etmeli ve partnerinizle birlikte çalışmalarınızı tekrar etmelisiniz. Dansı zorlaştıran hareket ve dönüşler kısa süre içerisinde yapacağınız alıştırmalarla pratik bir anlam kazanacaktır. Vücudunuzu bu dansa adapte etmeniz halinde dansın zorluklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Neler öğreneceksiniz ve nasıl uygulayacaksınız sorularını ise danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Swing müziğinden sonra yaygınlaşan bu dans türü 20.yy’da popüler bir nitelik kazanmıştır. Genellikle çiftlerin birbirleriyle samimi bir şekilde dans etmesini gerektiren swing dansında müziğin türü ritmi ve figürleri belirleyebilmektedir. Dönüşlerin önemli bir detay olarak bilindiği dansta Lindy Hop türü tercih edilebilmektedir.

Çiftlerin eğlenceyi ve uyumu temsil ettikleri dansta hareketler kadar kıyafetler de önem taşımaktadır. Vücudu sıkmayan, hareketleri zorlaştırmayan elbiselerin tercih edildiği swing dansında rahat bir ceket ve gömlek ile ayak bileğini sıkmayan ayakkabılar tarzınızı tamamlayabilmektedir. Kadınlar yazlık formuna veya sahne atmosferine uygun parlak, simli elbiseler, puantiye detaylı tasarımlar, rahat ayakkabılar ve döneme ait geniş etekli kıyafetlere de öncelik tanıyabilmektedir. Swing kursları boyunca da katılımcılardan rahat kıyafetler giymeleri istenmektedir.

Her dansta olduğu gibi, temel hareketler, dönüşler ve duruş tekniklerine dayanan swing, kadınlar ve erkekler için farklı figürler içermektedir. Swing kursu sırasında partnerinizle birlikte yapabileceğiniz dönüşler, ritme uygun olarak uygulamanız gereken ayak hareketleri ve duruş biçimleri gibi öncelik gerektiren eğitim süreçlerinden geçebilirsiniz. Dansı profesyonel anlamda öğrenmek istiyorsanız ritme ayak uydurma yeterliliğinizi geliştirmeli, pratik yapmalı ve alıştırmanızı tekrar etmelisiniz. Hareketli bir dans olması nedeniyle çift halinde dans edecek kişiler arasındaki uyumun yüksek olması esasına dayanan kurs kapsamında el ve kol hareketlerinizi nasıl kullanacağınız üzerine alıştırmalar da yapılmaktadır. Yaş sınırı olmayan swing kursları için dilerseniz özel dersler de alabilirsiniz.

Swing kursları için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Her yaştan dans severin katılım gerçekleştirebileceği kurslarda öğrenciler için de farklı koreografiler hazırlanabilmekte, dansın tekniklerinin öğretildiği sınıflar oluşturulabilmektedir. Bazı kurslarda üniversite ve lise öğrencileri için cazip indirimler de bulunabilmektedir. Kursun amacı yarışmalarda veya festivallerde dansı tüm teknikleriyle başarıyla uygulayabilmeniz ve olumlu sonuçlar elde edebilmenizdir. Swing dansına meraklı olan herkesin katılım gösterebileceği Swing kursu süresince size verilen eğitim kadar dansa hakim olabilmenizi sağlayan bireysel çalışmalar da önem taşımaktadır. Büyük orkestraların dansı olarak bilinen swingin nasıl bir dans olduğunu öğrenme sürecinin ardından kendinizi geliştireceğinizi fark edeceksiniz.

En Popüler Kizomba Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92