0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Lindy Hop Dansı

LINDY HOP DANS KURSU

Efsane Bir Dans Küllerinden Doğuyor!

1920’li yıllarda New York’ta bir sokak dansı türü olarak ortaya çıkan Afrika kökenli Amerikan dansı Lindy Hop, swing müziği ile birlikte gelişmiş, ilk eşli swing dansı olmasının yanı sıra kendinden sonraki swing türlerinin atası olmuştur. Lindy Hop kursu sayesinde tanıdığımız bu eğlenceli dans, özellikle kadınların gözdesi haline gelmiştir.

Siz de eğer bu hareketli dansın adımlarını nasıl atacağınızı öğrenmek istiyorsanız Dans Kursumuz’nin Lindy Hop kursları için kayıt yaptırabilirsiniz. Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden Lindy Hop dans kursları ile temel adımları ve kombinasyonları başarıyla öğreneceksiniz.

Neden Lindy Hop Kursu?

  • Eğlenmek için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Mutlu olmak için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Zinde olmak için
  • Hareketli figürleri için LİNDY HOP!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Lindy Hop: Dans Etmenin Keyfine Varın!

Serbest stil danslardan olan Lindy hop, 1 – 2 aylık Lindy hop kursları ile öğrenebileceğiniz kolay bir dans ancak bırakması oldukça zor. Yaşam stiliniz haline gelecek olan bu eğlenceli dansın müziği ile olan uyumunu gördükten sonra her fırsatta dans etmek isteyeceksiniz. Lindy hop kursları sizi kendine bağlayacak.

Swing müzikleri, döneme uygun giyilmiş kıyafetler ve kullanılan aksesuarlarla nostaljik bir hava yaratan Lindy Hop, sanki bir filmdeymiş gibi hissetmenize neden olacak. Yüzünüzden hiç eksilmeyecek bir gülümseme ile dansınızı yapacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve lindy hop dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı geç olmadan yaptırın!

LINDY HOP DANS KURSU

Genel Bilgiler

Capoeira kursları her yaştan dans severin katılımına açıktır. Çocuk veya yetişkin, kadın ve erkek fark etmeksizin gidebileceğiniz bu kurs vücut yapınıza uygun teknikler ve birebir ders olanakları ile sizlere geniş imkanlar sunmaktadır. Dansın en önemli özelliklerinden biri de küçük yaşlarda vücudunuzun esnek ve çevik bir görünüme sahip olabilmesidir. Yaşa göre capoeira faydaları da değişmektedir. Bu nedenle kursa başlamadan önce eğitmeninizden bilgi almanız sağlıklı olacaktır.

Bedenin ve ruhun belirli bir disiplin dahilinde harekete geçmesi esasına dayanan capoeira kursları, vücudun çalışma işlevi göstermeyen kaslarını da fiziksel olarak güçlendirmektedir. Çeşitli teknik ve uygulamalar sayesinde esnek bir vücut tipine sahip olmanızı sağlayan dans aynı zamanda savunma sanatı olarak da yapılmaktadır. Kol ve bacağın elastiki yapısını destekleyen, kondisyon artışına imkan tanıyan ve bedeninizi dansla birleştiren capoeira, zayıflamak için de tercih edilebilen bu dans türüdür. Capoeira teknikleri nasıl kilo vereceğinizi de belirlemektedir bir nevi.

Seri hareketler, düşürme hareketleri, defans hareketleri, atak hareketleri gibi pek çok teknik uygulamanın yer aldığı dansta size verilecek kurs hizmeti iyi bir capoeira dansçısı olabilmenizi sağlamaya yöneliktir. Bu nedenle hem kendinizi savunacağınız hem de dans becerilerinizi geliştirebileceğiniz capoeiranın tüm tekniklerini öğrenmeniz mümkün hale gelecektir. Dansın modernize edilmiş pek çok uygulamasını gösterebilecek konuma ulaşacağınız dans kursu süresince vücudunuzun dansa göre şekil aldığını fark edebileceksiniz. Capoeira tehlikeli mi sorunuza derslerimizi gördükten sonra yanıt bulabilirsiniz.

Görünüm itibariyle zor ve tehlikeli bir spor izlenimi taşıyan Capoeira, öğrenilmesi ve profesyonel ekiplerle çalışılması halinde hiçbir tehlike barındırmamaktadır. Bedene hakim olunması esasına dayanan dansta, zorluk düzeyine bağlı olarak tehlike kavramından söz edilebilmektedir. Ancak kişisel teknik ve uygulama çalışmalarıyla bu durum ortadan kaldırabilmektedir. Dans kursları yaşa göre capoeira ders içeriklerini belirlediği için herhangi bir tehlike yaşamazsınız. Ne kadar zamanda öğrenilir olduğuna ise kişisel gelişiminizi gözlemleyerek karar verirsiniz.

Capoeria, uzun süreli çalışma tekniklerini kapsaması nedeniyle dans kursları tarafından geniş bir programla verilir. Uzmanlar, dansı öğrenebilmenin en az 20-25 haftalık süreçleri kapsadığı üzerinde durmaktadır. Bu süreci hızlandıracak uygulamalar, kişisel gelişim düzeyinizle de ilişkilidir. Zorlu tekniklerin alıştırma yapılarak pekiştirilmesi, kurs sürecini olumlu hale getirecektir. Yaş sınırı olmayan eğitimlerde öğrenme süreniz kabiliyetlerinize göre değişir.

En Popüler Lindy Hop Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92