0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Modern Dans

MODERN DANS KURSU

Kendi Stilini Yarat!

20.yüzyılın ilk başlarında balenin katı kurallarına tepki olarak gelişen Modern Dans, hemen her müzikle yapılması, farklı dans stillerinden hareketler taşıması ile dans kültürünün en özgür türlerinden biri. Modern dans kursları da bu kültürün temsilcisi.

Siz de belli sınırlara ve müziklere bağlı kalmadan, içinizden geldiği gibi dans etmek, dilediğiniz gibi vücudunuzu ve ruhunuzu kontrol etmek istiyorsanız Modern Dans kursu tam size göre. Çalan ritme ve içinizdeki hislere göre hareket ederek mükemmel bir şov ortaya çıkarabilirsiniz. Modern dans kursları kayıtlarını kaçırmayın…

Neden Modern Dans Kursu?

  • Kendinizin farkına varmak için
  • Daha mutlu olmak için
  • Sosyalleşmek için
  • Özgüven kazanmak için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Daha özgür olmak için
  • Esneklik kazanmak için MODERN DANS!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Sınırlarınız Olmadan Dans Edin! Modern Dans!

Hareket yelpazesi çok geniş ve yaratıcılığa açık olan Modern Dans, teknik açıdan diğer dans türlerini yapmayı kolaylaştıracak eğitim programı ve doğallığı ile tam olarak özgür ruhlara göre! Bedenin keşfi, doğru kullanılması, denge ve koordinasyonun sağlanması gibi fiziksel gelişimleri destekleyen bu dans sayesinde Modern dans kursları süresince kendinizi hiç olmadığınız kadar iyi hissedeceksiniz.

Yeteneğinize, vücut esnekliğinize ve direncinize göre öğrenme hızınızın değişeceği Modern Dans’ta, özel bir müzik ve temel hareketler olmadığı için eğitmeninizin yaratıcılığına bağlı olarak öğreniminizi tamamlayacaksınız. Modern dans kursu sayesinde kendinizi geliştireceksiniz.

Elinizi çabuk tutun ve modern dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı geç olmadan yaptırın!

MODERN DANS KURSU

Genel Bilgiler

Vücut gelişimine bağlı olarak sınırlandırılan dansın minimum yaş seviyesi 6 olarak belirlenmiştir. Modern dans kurslarının amacı, modern dansa hevesli olan insanlara teknik açıdan gerekli bilgilerin verilmesi ve uygulamalı alıştırmalarla bu sürecin desteklenebilmesidir. Nasıl bir dans olduğu ve teknikleri ilk derslerde anlatılarak öğrenci bilgilendirilir. Dansın öğrenilme sürecinin ardından profesyonelleşme yolunda atılacak ilk adımlardan biri de kendine has figürlerin oluşturulmasıdır. Ağırlıklı olarak lirik parçalarla yapılan dansa kadın veya erkek fark etmeksizin herkes katılım gösterebilmektedir.

Modern dans 1926 yılında M.Graham tarafından bir Ortodoks stili olarak uygulanmıştır. Kısa süre içerisinde klasik dans sanatını içermeyen, yeni dans tiyatrosunun tüm stillerini barındıran modern dansta balenin kalıplarından uzaklaşma görülmüş, insanların beden formlarını özgürce sergileyebildikleri bir dansa yönelim başlamıştır. Modern dans zamanla gelişerek günümüzdeki formuna kavuşmuştur. Modern dans kursları ile meraklılarına aktarılmaya devam edilmiştir. Modern dans kıyafetleri ve müzikleriyle farklı bir kültür olmuştur.

Dansın temelinde yatan rahatlık ve doğallık gereğince vücudun hareketlerini kısıtlamayan kıyafetlere öncelik tanınmalıdır. Bu, bir tayt olabileceği gibi uzun bir etek ya da bol bir eşofman da olabilmektedir. Modern dans kursları süresince kişiler rahat ettikleri şekilde giyinirler. Erkekler kıyafet seçiminde genellikle sade bir eşofman altı tercih edebilmektedir. Ağırlıklı olarak siyah ve beyaz tonlarının dikkat çektiği kurs kıyafetlerinde sahne için koreografiye uygun kıyafetlere de yer verilebilmektedir. Kullanılan modern dans teknikleri de kadın ve erkek dansçıların kıyafetlerini belirler.

Graham, Cunningham, Release ve Limon gibi temel tekniklerin öğretildiği kursta balenin tam tersi olan figürler, vücudun doğal hareketleri ve gevşeme çalışmaları üzerinde durulmaktadır. Bu teknikleri öğrenebilmek için uygulamalı alıştırmalara ağırlık vermek gerekmektedir. Zıplama ve dönüş tekniklerine de ağırlık verilen dansta müziğe yaratıcı bir yaklaşımda bulunulur. Modern dans kursu tekniklerinde doğaçlama çalışmaları ön plandadır. Eklem ve kasların rahat çalışabilme esasına dayandığı dansın Contact Improvisation adı verilen teknikle çiftlere hitap ettiği bilinmektedir. İyi bir dansçı olabilmek için vücudun doğallığına öncelik tanımak ve nefesi doğru biçimde kullanmak gerekmektedir. Kalça ve karın bölgesinin sıkıştırılması, bireysel stil çalışmaları ve düşüş teknikleri gibi süreçlerin de öğretildiği modern dans kursunda koreografi esasına dayalı eğitim süreçleri de uygulamalı olarak anlatılmaktadır.

Modern dans kursları için ortalama ders süresi 2 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir. Modern dans teknikleri, eğitimin özel olarak alınıp alınmayacağı da kurs fiyatlarını belirlemektedir.

En Popüler Modern Dans Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92