0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Paso Doble Dansı

PASO DOBLE DANS KURSU

Dans Sahnelerinin Matadoru Olun…

Zenci kültüründen gelmeyen tek Latin Amerikan dansı olan Pasodoble, tutkuyu, gururu ve ağırbaşlılığı ifade eden gergin bir duruşla ve matador edasıyla yapılan bir dans. Zor ve kolay versiyonları olan Pasodoble, İspanya, Fransa ve Latin Amerika ülkelerinde yaygın olmakla birlikte dünyanın diğer ülkelerinde de Pasodoble kursları sayesinde ilgiyle yapılıyor.

Türkiye’de bu dansın eğitimini veren Pasodoble kursu sayısı az olsa da Dans Kursumuz şubelerinin tamamı sizlere Pasodoble öğrenme fırsatı tanıyor. Dans kursları ile başlangıç ve ileri kurlarla temel adım ve duruşlarını, ritme ayak uydurmayı ve vücudunuzu kullanmayı öğrenerek bu keyifli dansı yapabileceksiniz. Pasodoble kursları sizi bekliyor…

Neden Pasodoble Kursu?

  • Zinde olmak için
  • Özgüven kazanmak için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Daha nazik olmak için
  • Daha çok gülmek için PASODOBLE!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Pasodoble Sizin Dansınız Olacak! Pasodoble Kursları

Boğa güreşçisinin hareketleri ile oluşturulmuş Pasodoble, temiz ve canlı hareketleri ile izleyenleri büyüleyen bir dans. Eğer bu dansa merak saldıysanız Pasodoble dans kursu için uzun bir süre ayırmanız gerekecek. 5 – 6 ayda belirli bir seviyeye gelmiş olacaksınız.

Ruhunun ve duygusunun izleyenlere aktarılması için çok çalışmanız gereken Pasodoble dansı, koreografisiz yapılmayan danslardan biri olduğu için doğaçlama yapmanız mümkün olmayacak. Bu nedenle tiyatral olarak da kendinizi geliştirmeli, ezberinizi kuvvetlendirmeli, hareketlerinizi kolaylaştırmak için spor yapmalısınız. Pasodoble kursları ile bu danstan vazgeçemeyeceksiniz!

Elinizi çabuk tutun ve pasodoble dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

PASO DOBLE DANS KURSU

Genel Bilgiler

Dansın temelinde yatan duygu tutku ve küstahlıktır. Hareketlerin vücut formuna yansımasında paso doble ruhunu ön plana çıkartacak figürlere yer verilmektedir. Bu figürler arasında el ve ayak figürleri, parmak hareketleri, topuklarla yapılan vurgular önem taşımaktadır. Boğa güreşi dansı olarak bilinen paso doble dansında dik duruş teknikleri ve dönüşler, pasodoble dans kursu süresince öğretilen çalışmalar kapsamında yer almaktadır. Canlı ve keskin hareketlerin çiftler arasındaki tutkuyu yansıttığı dansta belirli bir koreografi esasına dayanan alıştırmalar yapılmaktadır. Paso doble kursu süresince temel anlamda paso doble dansını icra edebilecek dansçılar yetiştirilmektedir. Özel yarışmalara katılmak isteyen çiftler için farklı koreografiler hazırlanabilmektedir.

Her dansın kendi içinde zor yanları bulunmaktadır. Bu durum kimi zaman figürlerle kimi zaman öğrenilmesi güç el ve bilek hareketleriyle kendini belli etmektedir. Paso doble süreklilik gerektiren bir dans olması nedeniyle öğrenilme sürecinde zamana ve el becerilerine ihtiyaç duyulabilmektedir. Dolayısıyla el ve ayak koordinasyonunun sağlanabilmesi için iyi bir eğitmenden eğitim almak esastır. Türkiye’de sayıca az olan Pasodoble kursları eğitmenleri bu dansın yaşatılması için öğrencilerini yetiştirmektedir.

Ellerin doğru kullanımı, ayakların yere basışı, vücudun dik duruşu gibi dansın temel etmenlerini en iyi şekilde uygulamak zamanla gerçekleşebilecek bir teknik detaydır.

Bu nedenle dansı ne kadar erken zaman dilimlerinde öğrenirseniz, vücudunuzu teknik birikimlerle bütünleştirmeniz de o kadar kolaylaşacaktır. Neler öğreneceksiniz ve nasıl yapacaksınız sorularınıza bu dansın içine girdiğinizde cevap bulacaksınız.

Paso doble dansında erkeğin temsil etmiş olduğu matadorluk simgesi gereğince kırmızı veya siyah tonlarında kıyafetler seçilebilmektedir. Kadınların kıyafet seçimini belirleyen temel kıstas erkeğe uygun olan ve pelerin imajını yansıtan tasarımlardır. Çiftlerin birbirleriyle uyumlu tarzda giyinmeleri dansın esasları arasında yer almaktadır. Erkekler kimi zaman matador kıyafetlerini anımsatan kırmızı, uzun kollu bir yelek ve siyah pantolon da tercih edebilmektedir. Bele sarılan siyah bir kuşakla tamamlanan kıyafetlere ince bir kemer eşlik edebilmektedir. Pasodoble kursları süresince kadın ve erkek dansçıların rahat kıyafetler giymeleri önerilmektedir.

Ağırlıklı olarak Latin müziklerin tercih edildiği paso doble dansında, Flamenko ezgilerinden söz edilebilmektedir. Vurgulu, keskin ve baskın parçaların da eşlik edebildiği dansta piyano ve gitar öncelikli olarak tercih edilen enstrümanlar arasında yer almaktadır. Müziğin danstaki önemi oldukça büyüktür. Özellikle yere sağlam basmayı gerektiren bir dans olması nedeniyle hareketlerin vücut formuyla bir bütün halinde izleyicilere sunulması gerekmektedir. Pasodoble kursları dans tutkunlarına eğlenceli bir ortamda eğitim vermektedir.

Samba kursları için ortalama ders süresi haftada 2 saattir. Bu süre samba kursunun hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir. Kişiye özel gün ve saatlerde de program yapılarak özel eğitim şeklinde alınabilir. Samba kurs saatleri ayrıca kurs fiyatları, özel eğitim olarak alınması, organizasyon taleplerine göre de değişebilir.

En Popüler Paso Doble Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92