0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Quick Step

QUICK STEP DANS KURSU

Hızlı Adımlar, Neşeli Ritimler…

İngiltere’nin dans kültürüne kazandırdığı Quick Step, hızlı ve neşeli ritmi, canlı ve kusursuz adımları ile eğlenceli bir dans. Salon dansları içinde en keyiflilerden biri olarak yaratıcılığa ve doğaçlamaya açık olmasıyla zenginleşmiştir. Kolay öğrenilen Quick Step bir dönemi kasıp kavurmuştur. Günümüzde Quick step kursları bu eğlenceli dansı sizlere öğretmektedir.

Quick step kursu sayesinde Quick step öğrenmek çok kolay. Eğer siz de Quick Step dansının nasıl yapıldığını merak ediyor ve öğrenmek istiyorsanız tam yerine geldiniz. Quick step dans kursları eğitmenleri, temel ve ileri düzeyde dersler ile bu zengin kültürü tanımanızı sağlayacak. Haydi, quick step kursu ile herkes piste!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Aman Dikkat, Başımız Dönecek! Quick Step Kursu!

Hızlı dönüşler, zıplamalar, ayak hareketleri içeren Quick Step dansı, farklı yaş grupları için düzenlenerek daha kolay hale getirilmiştir. Eğer gençseniz daha zor figürlerle karşılaşacakken yaşınız ilerlediyse sizi zorlamayacak hareketleri yapacaksınız. Böylece Quick Step kursları ile 1 – 2 ay içinde kendi seviyenizde dans etmeyi öğrenmiş olacaksınız.

Tempolu yürüyüş ve duruş hareketleri, kıvraklık ve akıcılık gerektiren figürleri ile Quick Step yapmayı çok seveceksiniz. Quick Step kursu ile partnerinizle bir bütün olarak zarif bir şekilde dans edecek, vücudunuzu geliştirecek ve dayanıklılığınızı artıracaksınız.

QUICK STEP DANS KURSU

Genel Bilgiler

Quick step kursları için kayıt yaptıracak olanların en çok merak ettiği konulardan biri de quick step kursu süresidir. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen quick step dersleri kapsamında bir veya bir buçuk aylık eğitim süreçlerinde quick stepin incelikleri öğretilebilmektedir. Bu süreci hızlandıran kişisel alıştırmalar ve pratik uygulamalar da dansçıların kabiliyetlerini pekiştirmesine zemin hazırlamaktadır. Quick step dans kursu öğrenci yeteneklerine göre farklı grup süreleri de ayarlayabilmektedir.

Genellikle çiftlerin birbirleriyle uyumlu kıyafetleri tercih ettiği dansta hareketli kısıtlamayacak elbiselere ve elbiselerle uyumlu ayakkabılara yer verilmektedir. Özellikle etekleri uçuşan tasarımlar ve rahat ayakkabılar dansın atmosferini yansıtmaktadır. Elbiseleri zenginleştiren sim ve tül detayları da tercih edilebilmektedir. Erkekler kıyafet seçiminde pantolon-ceket takımlarına öncelik tanıyabildiği gibi klasik ayakkabılara ve mendil detayına öncelik tanıyabilmektedir. Quick step kursu kıyafetleri hakkında detaylı bilgiyi eğitmenlerinizden alabilirsiniz.

Dans hareketli olması bakımından farklı eğitim süreçleri içerebilmektedir. Genç çiftler daha hareketli koreografiler hazırlayabildiği gibi orta yaşlı çiftlerin hareketleri daha ağırdır. Her yaştan dansçının katılım gösterebileceği quick step kursu için beden farklılıkları önem taşımamaktadır. Dansı ve quick step’i seven herkes quickstep kursları için kayıt yaptırabilir.

Quick step kursu için kayıt yaptıracaklar bu dansın nasıl bir dans olduğunu merak etmektedirler. Ritmik hareketlerle geliştirilmiş bir dans olan quick step dansı, zıplamalar ve çiftlere özgü dönüş teknikleriyle kendi döneminin popüler dans türlerinden biri haline gelmiştir. Genç ve orta yaşlı dansçılara farklı figür tekniklerinin hızlı ve yavaş ritimlerle öğretildiği dans, daha ileri yaş gruplarına da hitap edebilmektedir.

Foxtrot türünün içerisinde üretilen dans adından da anlaşılacağı üzere harekete dayalıdır. Canlı figürleri ve eğlenceli ritmi ile çiftleri neşelendiren bir dans olan quickstep gruplar halinde oynanan türler arasında yer almaktadır. Yaratıcılık özelliği nedeniyle geliştirilmeye açık dans türlerinden biri olan quick step dansında 4 vuruş, 50/52 dakika gibi ritim özellikleri tercih edilmektedir. Şase adımlardan oluşması dansa kendine has bir duruş kazandırmıştır. Quick step kursları ile bu dansı daha hızlı öğrenmek mümkündür.

En Popüler Quick Step Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92