0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Roman Dansı

9/8’lik Ritimlerle Yerinizde Duramayacaksınız!

Zorlu bir tarihten dünyanın en eğlenceli danslarından birini çıkaran Romanlar, gerçekten imrenilecek bir ulus. Yerleştikleri her bölgede baskı görmelerine rağmen kültürlerini kuşaktan kuşağa ulaştıran Romanlar, dansları ve müzikleri ile tam bir dünya milleti. Roman dans kursları sayesinde bizler de bu kültürü tanıma şansı buluyoruz.

Eğer siz de Romanların bu meşhur dansını merak ediyorsanız Türkiye’nin en iyi roman dans kursu eğitmenlerinden Roman dansının tekniklerini, duruş ve hareketlerini, bedeninizi nasıl kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Roman dans kursu sizleri bekliyor…

Neden Roman Dans Kursu?

  • Eğlenmek için
  • Mutlu olmak için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Hareketli figürleri için
  • Doğal atmosferi için ROMAN!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

İçinizdeki Romanı Ortaya Çıkarın! Roman Dansları!

Tüm olumsuz şartlarına rağmen dans etmekten vaz geçmeyen Romanlar size ilham kaynağı olacak. 1 – 3 aylık roman kursları ders süresinde bu dansın temellerini öğrenecek ve başarılı bir şekilde icra ediyor olacaksınız. Bel ve kalça hareketleri ile en çok kadınlara yakışan bu dans ile ayrıca yeni bir kültür tanımış olacaksınız.

Düğünlerin favori danslarından Roman dansında doğaçlama yapılabilmesi nedeniyle dans kursları süresince kendinizi daha çok geliştireceksiniz. Kadınların kıvraklıklarını gösterebildiği, erkeklerin heyecanlarını gösterdiği roman her dönemin dansı olmaya devam edecek!

Elinizi çabuk tutun ve roman dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Genel Bilgiler

Romanların geleneksel dans türü olan roman dansı kıvrak figürleri, hareketli ritim özellikleri ve eğlenceli bölümleri ile günümüzde de sıklıkla tercih edilen danslar arasında yer almaktadır. Bu dansı öğrenmek için kursların sizler için hazırladığı çalışma programlarına dahil olabilirsiniz. Genellikle vücudun kalça kısmını ön plana çıkaran hareketleriyle dikkat çeken roman dansı, kalabalık bir grup tarafından da oynanabilmektedir.

Roman müzikleri için kullanılan başlıca enstrümanlar arasında; kanun, ud, asma davul, saksafon ve darbuka yer almaktadır. Bazı dansçılar roman havasında parmak zilleri kullanımını da tercih edebilmektedir. Roman dansı kursları süresince bu enstrümanların eşlik ettiği müziklerle dans etmeyi öğreneceksiniz. Roman dansı nerede öğrenilir derseniz Dans Kursumuz danışmanlarını aramaya başlayabilirsiniz.

Roman dansını öğrenebileceğiniz pek çok Roman dansı kursu hizmeti bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda roman kursuna ilgi büyük bir artış göstermiştir. Hem kilo problemi yaşayan kadınları istedikleri vücut ölçülerine ulaştıran hem de bu dansın tüm figürlerini öğrenmenize olanak tanıyan kurslarda birebir çalışma metotları tercih edilmektedir. Hareketler ne kadar kolay görünse de kursa dahil olmadan tam anlamıyla başarılı olamayabilirsiniz. Romanı oynamanın ilk şartı bu dansa karşı istekli olmak ve eğitmenlerinizin sizler için hazırladığı kurs programlarına uygun hareket etmektir. Roman dansını herkes yapabilir mi sorunuza ise eğlenceli roman dansı ritimleri karşılık vermektedir.

Roman oynayanlar kıyafet seçiminde genel olarak kırmızı, siyah, yeşil gibi renkleri tercih edebildikleri gibi daha canlı renklerle de kendilerini bu dansa adapte edebilmektedir. Roman kıyafetleri tam bir renk cümbüşü gibidir. Romanların grup olarak katıldıkları dans gösterilerinde ise kızlar kırmızı, erkekler siyah kıyafetleri tercih ederler. Genellikle kıyafet seçiminde güllü, parlak, çiçek desenli şalvar tipi modeller ve yelek, şal, gömlek gibi tasarımlar ön plandadır. Roman dans kursları için dilediğiniz gibi giyinme şansınız vardır.

Roman dansını müzik kulağı olan herkes rahatlıkla öğrenebilmektedir. Eğitim almamış kişiler daha çok müziğe kendilerini bırakarak hareketlerini sergilerler fakat bu gerçekten roman oynadıkları anlamına gelmez. Bu yüzden roman dansını sevenlerin ya da oynamak isteyenlerin öncelikle roman kursu veren eğitmenlerle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Roman dansı eğlenmeyi sevenlerin kolayca benimseyeceği bir danstır.

En Popüler Roman Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92