0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Rueda Dansı

Haydi Çember Dansına!

1950’lerin sonunda popüler olan Rueda, çember şeklini alan bir grubun yaptığı karışık ama eğlenceli bir dans. Rueda dans kursları bu geleneksel dansı sevenleriyle buluşturuyor. Rueda kursu ile gruptaki liderin el işaretiyle ya da yapılacak hareketi söylemesiyle başlayan bu eğlenceli dansta grup olmanın ayrıcalığını yaşayacaksınız.

Minimum 2 çiftle yapılan Rueda, Salsa figürlerini andıran hareketleriyle Latin ezgilerinin havasını sınırsızca solumanızı sağlayacak. Türkiye’nin en ünlü eğitmenlerinden alacağınız Rueda kursları unutulmaz bir deneyim olacak. Rueda kursu ile hem sosyalleşecek hem de kendinizi geliştireceksiniz.

Neden Rueda Kursu?

  • Grup bilincini yakalamak için
  • Toplulukla dans etmek için
  • Eğlenmek için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Özgüven kazanmak için RUEDA!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Arkadaş Grubunuzu Toplayın, Rueda’ya Gidiyoruz!

Salsa müziği ve figürleriyle yapılan Rueda dansı, daha önce Salsa yapanlar için çok kolay öğrenilecek bir dans. Birden fazla çiftin sahnede uyumla dans etmesini sağlayan Rueda’yı 3 – 6 ayda Rueda kursları ile iyi düzeyde öğrenebilirsiniz. Ancak daha önce Salsa yapmanızda yarar var. Dans kursları size bu imkanı sunacaktır.

Daire şeklinde ve grup liderinin komutuyla yapılan Rueda dansı, partnerlerin değiştirilmesi, birlikte yapılan dönüşleri ile görsel bir şölen sunar. Özel derslerle arkadaş grupları için de verilen Rueda kursu, düğün günlerinin de vazgeçilmez eğlencesi olmaya aday!

Elinizi çabuk tutun ve Rueda dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Genel Bilgiler

Farklı hareket özelliği barındıran Rueda figürleri, ritmi yakalayan partnerler arasındaki duygu yoğunluğunu geliştirir. Genellikle 4’lük ritim hareketlerinin kalça ile birleştirilmesi sonucu elde edilen figür, dansın temelini oluşturmaktadır. Tercihe göre ayağın yere vurulması şeklinde de gerçekleştirilebilen bu hareketin amacı ritmi dans ile birleştirebilmektir. Rueda kursları sırasında temel adımlar ve dönüşler öğretilmektedir. Yarım dönüşlerle hareketlendirilebilen bachata dansına merengue ve salsa dansında yapabileceğiniz hareketler de eklenebilmektedir. Erkeğin sol ayak figürüyle başlayan dans, kadınların kalça ritimleriyle canlandırılabilmektedir. Slow parçalarla gerçekleştirilen dansta partnerlerin birbirleri uyum içerisinde olması ve estetik açıdan zarif ve tutkulu bir ambiyans yaratabilmesi gerekmektedir.

5/8 ve 5/4’lük ritimlerle icra edilen casino rueda dansı bir toplum dansı olarak bilinmektedir. Geniş kitlelere hitap eden, genellikle gazinolarda ve büyük meydanlarda gerçekleştirilen dansı komutalarıyla yöneten bir yönetici bulunmaktadır. Pek çok ülkede yapılan bir dans türü olsa da ABD ve Küba’da yaygınlaşmıştır. 10’un üzerinde çiftin aynı anda yapabileceği bir dans olması ruedaya farklı bir anlam kazandırmıştır. İngilizce ve İspanyolca’dan aldığı figür isimleri salsa ile eş değer özellikler göstermektedir. İç içe geçen halkalar, kol ve ayak figürleri ile zenginleştirilen dans günümüzde eskisi kadar rağbet görmemektedir. Dans Kursumuz dans kursu kapsamında bu eğitimi meraklıları ile kavuşturmaktadır.

Dansın kendine has kıyafetleri bulunmamakla birlikte koreografilere göre çiftler arasında uyumu arttıracak tasarımlar da tercih edilebilmektedir. Özellikle uçuşan etekler ve topuklu ayakkabılar da gerçekleştirilen dansta erkekler hasır şapkalar, ince gömlekler ve klasik pantolonlarla dansın ruhuna hitap edebilmektedir. Tercihinize göre salsa kıyafetleriyle de dansa katılım gerçekleştirebilirsiniz.

Rueda salsada yer alan pek çok tekniği barındıran kapsamlı bir dans türüdür. Adios, Bola, Dame, Enchufla, Siete gibi başlıca tekniklerin yer aldığı dans, gruplar halinde gerçekleştirilerek zengin bir görsel şölene dönüşmektedir. Özellikle çiftlerin ayak hareketlerinin ve partner değişme tekniklerinin ön planda olduğu dansta hızlı bir ritim tercih edilmektedir. Yuvarlak bir çember oluşturarak eğlenceli hale getirilen dans seri figürlere dayanmaktadır. Bu figürler rueda kursu kapsamında çiftlere öğretilmekle birlikte komplike tekniklerden oluşmamaktadır. Dans kriterleri benimsendiğinde daha kolay yapıldığını göreceksiniz.

Rueda kurslarında ortalama ders süresi haftada 2 saattir. Bu süre kurs yerinin hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişiklik gösterir. Nasıl bir dans olduğunu kavrayacağınız temel dersler ileri derslere göre daha ekonomiktir.

En Popüler Rueda Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92