0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Rumba Dansı

RUMBA DANS KURSU

Kalp Atışlarınız Dile Gelsin…

Latin danslarının en romantiklerinden biri olan, kalp atışını andıran ritimleri ile dikkat çeken, kalça hareketleri ile bütün dikkatleri kadın dansçılarda toplayan Rumba dansı, farklı atmosferi ve folklorik havasıyla sizi de cezbedecek. Rumba dans kursları ile bu dansı kolayca öğreneceksiniz.

Yavaş tempolu, zor ancak eşsiz bir Latin Amerika dansı olan Rumba, çiftler arasındaki tutkuyu yansıtması, romantik figürleri ve küçük alanlarda rahatlıkla uygulanabilmesi nedeniyle sıkça tercih ediliyor. Siz de Rumba kursu ile tanışmak için Türkiye’nin en iyi eğitmenleri ile bir araya gelebilirsiniz.

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Dans Pistlerinin Ustası Olun! Samba Kursları!

Çiftlerin birbiriyle etkileşiminin fazla olduğu Rumba dansını sosyal amaçlı öğrenmek için yaklaşık 3 ay Rumba kursu eğitmenlerinden ders almalısınız. Özünde karşı cinsi baştan çıkarmayı anlatan Rumba, kadın dansçının erkeği etkilemek için tüm kıvraklığını kullanmasına dayandığı için bu dans süresince kadınlara büyük görev düşüyor.

Aşkın dansı olarak adlandırılan Rumba tüm ilgiyi kadın dansçıya çektiği için müziği ve hareketleri anlamlı kılmak için çok çalışmak gerekli. Azimli ve yetenekli bir çiftseniz partnerinizle aranızdaki aşkı Rumba kursu sayesinde sergileyebilirsiniz. Rumba kursları sizi bambaşka bir dünyaya sürükleyecek.

RUMBA DANS KURSU

Genel Bilgiler

Rumba nasıl bir dans diyenler için tipik Latin danslarından biridir diyebiliriz. Latin Amerika’nın dans türlerinden biri olarak bilinen rumba genellikle yavaş müzikler eşliğinde yapılan ve çiftler arasındaki aşkın simgelendiği danslar arasında yer almaktadır. Yavaş hareketleri ve kalça figürleriyle zor bir dans olarak kabul edilen rumbada kadın erkeği kışkırtan taraftır. Hakimiyetini ön plana çıkarmak isteyen erkeğin partnerini takip ettiği dansta ten uyumu en üst seviyeyedir. Dans sonunda vacunao tekniği kullanılmakta, kadın erkeğe teslim olmaktadır. Rumba kursları bu teknikleri en iyi şekilde öğretmektedir. Rumba zor mu, değil! Rumba kursu sayesinde dans etmek çok kolay!

Genellikle 1 ve 2 ay arasında değişen rumba kursu eğitim süreçleri kişisel başarı düzeyiyle de doğru orantılıdır. Dans partnerlerinin birbirleriyle uyumlu olması, figürleri dansa uygun olarak uygulayabilmesi ve kişisel çalışma programlarına öncelik tanıması da rumba kursu sürecini hızlandıran etmenler arasında yer almaktadır.

Dansta profesyonelleşmek isteyen kişiler, 3 ay ve üzeri süreçlerde eğitime tabi tutulabilmektedir. Bir düğün dansı olarak da öğretilebilen dansta, çiftlere özgü hızlandırılmış beş ve altı ay arasında değişen eğitim süreçlerini de kapsayabilmektedir. Rumba teknikleri iyi bir şekilde öğrenildiğinde diğer danslar için de altyapı oluşturmaktadır. Rumba kursu süresi hakkında detaylı bilgi almak isterseniz rumba kursu merkezlerine danışabilirsiniz.

Kadınların vücut hatlarını ve kalça figürlerini ön plana çıkaran kıyafetlerin tercih edildiği dansta, parlak elbiseler, kısa etekler ve tül detayıyla canlandırılmış tasarımlar dansın ruhuna uygundur. Rumba kıyafetleri olarak renkli elbiseler tercih edilebilir.

Rumba kıyafetleri yanında topuklu ayakkabılar ve renkli bileklikler de kadınların tarzını tamamlayabilmektedir. Erkekler kıyafet seçiminde genellikle beyaz gömlekler, siyah pantolonlar ve rahat ayakkabılar ile dansa katılım gerçekleştirmektedir. Çiftlerin uyumlu olmasına dayanan bir dans olması nedeniyle kıyafetler de birbirine yakın tonlardan seçilmektedir. Rumba dans kursları süresince ise çiftlerin rahat kıyafetler giymeleri tavsiye edilmektedir.

Rumba kursu için kayıt yaptıracak olanların aklına takılan en önemsi sorulardan biri; rumba zor mudur sorusudur. Rumba dansı, rumba kursları kapsamında verilen eğitimlerle bir veya bir buçuk aylık süreçlerde öğrenilebilmektedir. Ancak ilk defa bu dansı gerçekleştirecek öğrenciler için komplike figürlerden söz etmek mümkündür. Profesyonel eğitmenlerle öğretilen rumba, disiplinli çalışmalar ve uygulamalı alıştırmalarla pekiştirilmektedir.

Hazırlanan koreografilerle dansçının rumbanın tüm tekniklerini öğrenme sürecinde kendini geliştirme fırsatı yakaladığı rumba kursu eğitimleri bireysel yatkınlıklarla da doğru orantılıdır. Dansa gönül veren ve öğrenme sürecinde istikrarlı bir çaba gösteren her dansçı, zor figürlerin üstesinden gelebilmektedir. Rumba teknikleri sıkı çalışmayla başarılı bir şekilde öğrenilir.

Rumba teknikleri zor olmayan figürleri kapsamaktadır. 25 ve 27 bar arasında 4/4’lük ritimle gerçekleştirilen rumba dansı, kurs süresince verilecek eğitimle pekiştirilmektedir. Süreklilik gerektiren figürleri, kalça hareketleri, ayak adımları, el hareketleri gibi eğitim süreçlerinin de yer aldığı kurslarda dansla ilgili tüm teknikleri öğrenebileceksiniz.

Sağa ve sola Check hareketleri ile Basic Steps, Hokey Stick, Alemana Steps, Closed Hips gibi figürlerin öğretildiği rumba kursları programında kalçalarınızı nasıl kullanacağınıza ve kendinizi geliştirebileceğinize yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

En Popüler Rumba Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92