0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Samba Dansı

SAMBA DANS KURSU

Karnavala Gitmeye Hazır mısınız?

Afrika’dan Brezilya’ya uzanan, kölelerin dansı, sokak festivallerinin vazgeçilmezi Samba, neşeli ve hızlı ritimleriyle sizleri de bu eğlenceye davet ediyor. Karnaval atmosferindeki abartılı figürlere sahip, farklı kültürlerle ve müziklerle beslenen Sambayı, Samba dans kursları ile kolayca öğrenecek ve belki de profesyonel anlamda bu dansı icra edeceksiniz.

Dans Kursumuz Samba kursu eğitmenlerinin yaratıcı ve yenilikçi bakış açıları sayesinde dansınızı geliştirecek teknikleri kolayca öğrenecek ve keyifli eğitimler alacaksınız. Yeteneklerinizi geliştirdiğinizde ileri seviyede Samba yaparak bu dansın keyfine varacaksınız. Samba kursları sizi bekliyor…

Neden Samba Kursu?

  • Karnaval eğlencesini yaşamak için
  • Daha mutlu olmak için
  • Yeni insanlarla tanışmak için
  • Yeteneklerinizi keşfetmek için
  • Formda kalmak için
  • Özgüven kazanmak için
  • Neşeli ve pozitif olmak için
  • Egzotik atmosferi için SAMBA!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Dans Pistlerinin Ustası Olun! Samba Kursları!

Dünyada en çok yapılan ve tanınan danslardan olan Samba dansınıyapmak için en az 3 ayınızı Samba kursları için ayırmanız gerekiyor. Afrika gelenekleri ile şekillenen Samba, bireysel ve eşli olarak yapılma özgürlüğü ile rahatlık tanırken kurslarda öğretilen dans tarzı daha kolay öğrenilir oluyor.

Kadın hareketlerinin daha önemli olduğu Samba’da, kalça kıvrımları ve kol hareketleriyle dansın duygusunu sınırsızca verebilirsiniz. Rio Karnavalı’ndaki görkemi ve sınırsız eğlenceyi yaşamak istiyorsanız elinizi çabuk tutun ve samba dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

SAMBA DANS KURSU

Genel Bilgiler

Vücudun esnekliğine ve ritim tutturabilmeye dayalı olan salsa dansında tüm figürler, ayak ve kalça hareketler ile dönüş pozisyonları öğretilmektedir. Erkek ve kadının farklı figürlerinin bulunduğu dansta simetrik ve hızlı ayak hareketlerinden kıvrak kalça hareketlerine, el nüanslarından partnerinizle birlikte yapabileceğiniz hareketlere kadar dansın tüm süreçlerine tabi tutulmaktasınız. Figür bakımından hareketli bir dans olması nedeniyle kurslarda verilen eğitim hem festivallerde hem de özel yarışmalarda kendinizi hazırlayabilmenize olanak sağlayacaktır. Vücudunuzun bütününü çalıştırmanıza dayalı figürleriyle bilinen dansta esneklik ön planda tutulmaktadır. Başlangıç aşamasından uzmanlaşma sürecine kadar tüm dans tekniklerini öğrenebileceğiniz samba kursları boyunca uzun süreli bir çalışma disiplininden söz edilmektedir.

Ritmik hareketlerini vücut formunun esnekliğiyle birleştirmeye yönelik bir dans olarak kabul edilen samba çiftler halinde yapılması durumunda farklı figürler içermesi nedeniyle zorlaşabilen bir danstır. Ancak sambayı öğrenebilmek için öncelikli olarak bir partnere değil, dans yatkınlığına ve kişisel çalışma disiplinine ihtiyaç duymaktasınız. Samba kursları sırasında temel figürleri öğrenme sürecinin ardından dansın zorluklarının üstesinden gelebilirsiniz. Her dansçı için farklı çalışma programlarını gerektiren bir dans olması sambanın zaman ve yetenek kavramları üzerindeki önemini ön plana çıkarmaktadır. Samba kıyafetleri, müzikleri ve atmosferi ile özgün bir danstır.

Festivallerde giyilen samba kıyafetleri genellikle parlak renkli, transparan detaylarla süslü, göz alıcı ve ihtişamlı desenlerden oluşabilmektedir. Karın kısmını açıkta bırakan tasarımlara eşlik eden halka küpeler ve fırfırlı etekler de dans konseptine uygun bir tarz olarak bilinmektedir. Erkekler kıyafet seçiminde parlak gömleklere ve rahat pantolonlara öncelik tanıyabildiği gibi ayak bileğini sıkmayan ayakkabılarla hareketlerini özgürce gerçekleştirebilmektedir. Samba kursları süresince de rahat kıyafetler giymeniz önerilmektedir. Neler öğreneceksiniz ve nasıl yapacaksınız soruları da giyiminizi etkileyecektir.s

Samba kursları için ortalama ders süresi haftada 2 saattir. Bu süre samba kursunun hazırladığı eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir. Kişiye özel gün ve saatlerde de program yapılarak özel eğitim şeklinde alınabilir. Samba kurs saatleri ayrıca kurs fiyatları, özel eğitim olarak alınması, organizasyon taleplerine göre de değişebilir.

Bireysel ve grup indirimleri ile özel ders fırsatlarının da bulunduğu samba dans kursu kapsamında uzman eğitmenler tarafından verilen çalışmalar hem kurs içinde hem kurs dışında yeteneklerinizin geliştirilmesine zemin hazırlayacaktır. Öğrenciler için indirim fırsatlarının da bulunduğu kurslara çiftler halinde de katılım gerçekleştirebilirsiniz. Brezilya’nın popüler dansının figür ve hareketlerinin öğretildiği kurs süresince verilen eğitim ile iyi bir dansçı olabileceğiniz gibi vaktinizi eğlenceli hale de dönüştürebilirsiniz.

En Popüler Samba Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92