0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Sirtaki Dansı

SİRTAKİ KURSU

Komşudan Yükselen Ritimlere Kulak Verin!

Yunan kültürünün olmazsa olmazı Sirtaki, İstanbul’un Fener ve Balat semtlerinde doğmuş, Yunanistan’da gelişerek tüm dünyaya yayılmıştır. Ortak bir kültürün ürünü olan Sirtaki dansı, beceri ve ustalık gerektiren figürleri, keyifli müzikleri ile hala ilgi odağıdır. Sirtaki kursu günümüzde bu dansın meraklılarının sorularını yanıtlamaktadır.

Eğer siz de komşunun vazgeçilmez dansını öğrenmek istiyorsanız Türkiye’nin en iyi eğitmenlerinden sirtaki kursları ile ritim, temel adımlar, kombinasyonlar, duruş teknikleri ve dönüşleri öğrenmeye başlayabilirsiniz. Düğünlerin ve şenliklerin bir numaralı dansı sirtakiyi çok seveceksiniz! Sirtaki dans kursu sizi bekliyor…

Neden Sirtaki Kursu?

  • Eğlenmek için
  • Mutlu olmak için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Hareketli figürleri için
  • Egzotik atmosferi için SİRTAKİ!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Tanıdık Figürler, Coşku Dolu Müzikler…

Öğrenilmesi ve ruhunun yansıtılması zor olan Sirtaki, denge ve konsantrasyon gerektiren, ağır ve hızlı hareketlerine duygu katılan etkileyici bir dans. Yalın ancak basit olmayan, karmaşık hareketleri ile sizi zorlayabilecek bu dansı Sirtaki kursları sayesinde öğrendiğinizde vazgeçemeyeceğiniz bir alışkanlığınız olacak.

Yunanistan’ın eğlenceli ve hareketli havasını içinde barındıran, öğrenilmesi ve yapması zevkli olan Sirtaki ile hem farklı bir kültürü tanıyacak hem de hayatınıza renk katacaksınız. Sirtaki kursu boyunca biraz azim ve çalışma ile Sirtaki’de ustalaşmanız mümkün. Haydi dans etmeye!

Elinizi çabuk tutun ve sirtaki dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

SİRTAKİ KURSU

Genel Bilgiler

Sirtaki kursunda verilen eğitimler hem yetişkinler hem çocuklar için geçerlidir. Toplu halde ya da solo yapılabilen sirtaki dans kursu eğitimlerinde figür bakımından farklılıklar bulunabilmektedir. Genellikle solo hareketlerde kullanılan dönüşler toplu hareketlerde yerini belirgin figürlere bırakmaktadır. Çocuklara verilen eğitim süreci daha basit uygulamalara dayandırılmakta, oyun ile dans birbirine karıştırılarak eğlenceli hale getirebilmektedir. Yetişkin sitraki kursları daha zor olabilmektedir.

Sirtaki, karmaşık figürleri ve ritim düzeni nedeniyle basit bir dans türü olarak bilinmemektedir. Ancak sirtaki kursu kapsamında alacağınız eğitimle sirtakiyi kısa bir süre içerisinde öğrenebileceğiniz pratik bir dansa dönüştürebilirsiniz. Eğitim sürecindeki zorlukların düzeyi yaş seviyesi ve kişisel yeteneklerle de doğru orantılıdır. Sirtaki zor mu değil mi biraz da siz karar vereceksiniz. Yunanistan’ın en çok tercih edilen dansları arasında yer alan sirtakiye Buzuki adı verilen geleneksel bir enstrümanla eşlik etmektedir. 2/4 ve 4/4’lük ölçülerle gerçekleştirilen dansta tempo 60 ile 65 bar arasında değişmektedir. Gitar, org ve piyano gibi enstrümanların da bulunabildiği dansta coşkuyu ve sevinci anlatan pek çok figüre yer verilmektedir. Yalın bir dans olarak gözlemlenen sirtaki içerisinde yer alan figürler karmaşık bir yapıya sahiptir. Sirtaki kursları sayesinde bu yapıyı basitleştirmeniz mümkündür.

Sirtakinin olmazsa olmaz denilen sirtaki kıyafetleri bulunmamaktadır. Dans eden kişi tercihine göre bacaklarını rahat açabilmesi ve istediği gibi hareket edebilmesi amacıyla tayt veya eşofman giyebilmektedir. Yere sertçe vurulmasının dans için büyük bir önemi bulunduğundan dolayı ayakkabı seçiminde sağlam tasarımlara öncelik tanımanızda fayda var. Fazla yüksek topuklu ayakkabılar da tercih edilmemelidir. Sirtaki kursu katılımcıları derse gelirken yanlarında ihtiyaçlarını giderecek (su, havlu, fanila) ürünler bulundurabilirler. Sitraki teknikleri de bu derslerde öğrencilerin anlayacağı şekilde aktarılır.

Sirtaki öğrenmek amacıyla kursa giden bir öğrencinin teknik bilgileri kısa süre içerisinde anlayabileceği eğitimler verilmektedir. Öncelikle sayısal verilere dayanılarak verilen figür eğitimi, daha sonraki süreçlerde müzikle birlikte verilmekte, sirtakinin tüm teknikleri detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. Sirtaki kursları derslerinde ısınma sürecinin ardından gerçekleşen hareket çalışmalarında amaç, vücudu dansa hazırlayarak eklem ve kasların rahat çalışmasını sağlamaktır. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen dans süresince Yunanca terimler de öğretilmektedir. Bükülme ve sıçrama hareketleri ile ayak hareketleri gibi başlıca figürlerden oluşan sirtakinin öğretilmesinde güncel metotlar tercih edilmektedir. Sirtaki ders saatleri ile ilgili güncel bilgileri danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

Ortalama sirtaki ders saatleri haftada 1 gün 1,5 saattir. Bu süre sirtaki kursları tarafından hazırlanan eğitim programına ve kurs günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak da değişebilir. 2 ile 4 ay arasında değişen sirtaki kursu ile hem eğlenceli zamanlar geçirmiş hem de dans etmeyi öğrenmiş olursunuz. Yetişkinler ve çocuklar için farklı eğitim metotlarının kullanıldığı sirtakide ders saatleri yaş gruplarına göre de değişiklik gösterir. Yaş sınırı var mı, güncel ders saatleri neler merak ediyorsanız danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

En Popüler Sirtaki Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92