0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Swing Dansı

Caz Ezgilerini Sevenler Buraya!

20. yüzyılın en popüler caz hareketlerinden olan Swing dansı, dönemin dans kimliğine hareket katarak milyonlarca genci peşinden sürüklemiştir. Cazın altın çağlarını yaşadığı dönemde ona bağlı olarak gelişen Swing, farklı bir kültürel değer olmasıyla da sizi kendine hayran bırakacak. Swing kursu ile hayata farklı bir açıdan bakacaksınız. Dans kursları sizi cazın eğlenceli dünyasına sokacak.

“Yavaş, yavaş, hızlı, hızlı” şeklinde temposuyla hareketli danslardan olan Swing’i Swing kursları ile alanında uzman eğitmenlerden öğrenerek kısa bir sürede usta dansçılara taş çıkaracak şekilde dans edeceksiniz. Özellikle erkeklerin kontrol ettiği Swing’te heyecanı ve hareketliliği bir arada yaşayacaksınız. Swing dans kursu için kaydınızı hemen yaptırın…

Neden Swing Kursu?

  • Caz müziğiyle dans etmek için
  • Eğlenerek öğrenmek için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Zinde olmak için
  • Hareketli figürleri için
  • Özgüven kazanmak için SWİNG!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

1930’lu Yılların Dansçıları, Haydi Sahneye!

Dört ölçülü adımlar, dönüşler, kaldırma ve koşmalarla dolu kıpır kıpır Swingi profesyonel olarak değil de sosyal amaçlı yapacaksanız. Swing kursları ile bu dansı 4 – 6 aylık bir süreçte öğrenebilirsiniz. Swing kursu sizi bambaşka bir dünyanın içine alacak.

Eski dönem danslarının nostaljisini seviyorsanız ve zamanı geriye almak istiyorsanız, müzikleri ve modası ile Swing kursu tam size göre! Özel ve grup dersleri ile öğreneceğiniz Swing, keyifli bir sosyal dans olarak sizleri de büyüleyici atmosferine davet ediyor.

Elinizi çabuk tutun ve Swing dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Genel Bilgiler

Swing öğrenmenin en pratik yöntemlerinden biri de dans kursunda verilen eğitim sürecine öncelik tanımanız olacaktır. Seri hareketlere dayalı bir dans olması nedeniyle ayak ve el figürlerini ön plana çıkaran swingin kişisel yatkınlıklara bağlı olarak zorluk derecesi değişebilmektedir. Swing kursları ilk olarak temel eğitimden başladıkları için sizi zorlamayacaklardır. Dansta kendinizi geliştirmek istiyorsanız grup derslerine katılmalı, figürlerinizi tekrar etmeli ve partnerinizle birlikte çalışmalarınızı tekrar etmelisiniz. Dansı zorlaştıran hareket ve dönüşler kısa süre içerisinde yapacağınız alıştırmalarla pratik bir anlam kazanacaktır. Vücudunuzu bu dansa adapte etmeniz halinde dansın zorluklarını ortadan kaldırabilirsiniz. Neler öğreneceksiniz ve nasıl uygulayacaksınız sorularını ise danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Swing müziğinden sonra yaygınlaşan bu dans türü 20.yy’da popüler bir nitelik kazanmıştır. Genellikle çiftlerin birbirleriyle samimi bir şekilde dans etmesini gerektiren swing dansında müziğin türü ritmi ve figürleri belirleyebilmektedir. Dönüşlerin önemli bir detay olarak bilindiği dansta Lindy Hop türü tercih edilebilmektedir.

Çiftlerin eğlenceyi ve uyumu temsil ettikleri dansta hareketler kadar kıyafetler de önem taşımaktadır. Vücudu sıkmayan, hareketleri zorlaştırmayan elbiselerin tercih edildiği swing dansında rahat bir ceket ve gömlek ile ayak bileğini sıkmayan ayakkabılar tarzınızı tamamlayabilmektedir. Kadınlar yazlık formuna veya sahne atmosferine uygun parlak, simli elbiseler, puantiye detaylı tasarımlar, rahat ayakkabılar ve döneme ait geniş etekli kıyafetlere de öncelik tanıyabilmektedir. Swing kursları boyunca da katılımcılardan rahat kıyafetler giymeleri istenmektedir.

Her dansta olduğu gibi, temel hareketler, dönüşler ve duruş tekniklerine dayanan swing, kadınlar ve erkekler için farklı figürler içermektedir. Swing kursu sırasında partnerinizle birlikte yapabileceğiniz dönüşler, ritme uygun olarak uygulamanız gereken ayak hareketleri ve duruş biçimleri gibi öncelik gerektiren eğitim süreçlerinden geçebilirsiniz. Dansı profesyonel anlamda öğrenmek istiyorsanız ritme ayak uydurma yeterliliğinizi geliştirmeli, pratik yapmalı ve alıştırmanızı tekrar etmelisiniz. Hareketli bir dans olması nedeniyle çift halinde dans edecek kişiler arasındaki uyumun yüksek olması esasına dayanan kurs kapsamında el ve kol hareketlerinizi nasıl kullanacağınız üzerine alıştırmalar da yapılmaktadır. Yaş sınırı olmayan swing kursları için dilerseniz özel dersler de alabilirsiniz.

Swing kursları için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Her yaştan dans severin katılım gerçekleştirebileceği kurslarda öğrenciler için de farklı koreografiler hazırlanabilmekte, dansın tekniklerinin öğretildiği sınıflar oluşturulabilmektedir. Bazı kurslarda üniversite ve lise öğrencileri için cazip indirimler de bulunabilmektedir. Kursun amacı yarışmalarda veya festivallerde dansı tüm teknikleriyle başarıyla uygulayabilmeniz ve olumlu sonuçlar elde edebilmenizdir. Swing dansına meraklı olan herkesin katılım gösterebileceği Swing kursu süresince size verilen eğitim kadar dansa hakim olabilmenizi sağlayan bireysel çalışmalar da önem taşımaktadır. Büyük orkestraların dansı olarak bilinen swingin nasıl bir dans olduğunu öğrenme sürecinin ardından kendinizi geliştireceğinizi fark edeceksiniz.

En Popüler Swing Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92