0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Tango Dansı

Tutku ve Aşkın Dansı İle Tanışın

Yine Latin Amerika’da doğan ve dünyayı kasıp kavuran danslardan biri; Tango, sokaklardan dans pistlerine uzanan, aşkı ve tutkuyu en iyi yansıtan türlerden. Daha çok Arjantin Tango adıyla anılan ve farklı çeşitleri olan Tango’yu deneyimli Tango kursu eğitmenlerinden kısa sürede öğreneceksiniz. Tango dans kursları kaliteli programlar sunuyorlar.

Dramatik yapısı, dans sırasında doğaçlamaya olanak tanıması, temelinde aşkı ve melankoliyi barındırması özellikle birbirine aşık çiftlerin dansı haline getiriyor bu türü. Tango kursu ile ister Salon ister Show tarzı olsun partnerli ya da partnersiz, bu eşsiz dansın adımlarını doyasıya hissedeceksiniz.

Neden Tango Kursu?

  • Tutkuyla dans etmek için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Zinde olmak için
  • Özgüven kazanmak için
  • Vücudunuzu tanımak için
  • Mutlu olmak için TANGO!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Hayallerinize Estetik Bir Adım Atın! Tango Kursları!

Tangonun belli kuralları olmaması, doğaçlamaya olanak tanıması ve kendi tarzınızı yaratmanıza imkan vermesi, onu kolay öğrenilir bir dans kılıyor. Ancak kendine özel ritimleri ve duruşlarıyla yine de dansın duygusunu tam olarak yansıtmanız için iyi bir Tango kursu şart. Tango dans kursu 2 – 3 ayda Tangoyu kendi tarzınızı geliştirecek derecede yapabilirsiniz.

Sevgilinizle ve eşinizle aranızdaki tutkuyu en iyi şekilde göstereceğiniz Tango, aşkın dansı olması nedeniyle en çok size yakışacak. Özellikle evlenen çiftlerin ilk dans performansları olan Tango, romantik müzikleriyle de sizi büyüleyecek. Gelin en iyi eğitmenlerden Tango dersi alın!

Elinizi çabuk tutun ve tango dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Tango kursu sayfasına bakanlar Bachata kursu sayfasını da incelediler!

Genel Bilgiler

Tango nasıl bir dans diye merak ediyorsanız doğru yere geldiniz. Dans Kursumuz dans kursları sizlere tangonun temel figürlerini ve profesyonel adımlarını öğretecek. Genellikle Arjantin tangosuna yönelik uygulamaların tercih edildiği kurslarda temel adımlardan çengel atma tekniklerine, dönüş pozisyonlarından duruş alıştırmalarına, doğaçlama çalışmalarından bakış tekniklerine kadar pek çok uygulamaya yapılmaktadır. Tango kursu süresince verilen eğitimin ardından çiftler, tangonun tüm tekniklerini öğrenmiş olarak kabul edilmektedir. Birebir alıştırmaların ve kişisel çalışma süreçlerinin de yer aldığı kurslarda öğrenilecek her teknik tekrar niteliği taşımalı ve çiftlere has uygulama metotlarını içermelidir.

Başta Arjantin ve Uruguay tangosu olmak üzere pek çok çeşidi içerisinde barındıran tango, çiftlerin tutkulu beraberliklerini konu alan bir danstır. Günümüzde en çok tercih edilen dans türleri arasında bulunan tangonun ilk zamanlarda cinselliği çağrıştırması nedeniyle pek çok yerde yasaklandığı bilinmektedir. Özellikle salonlarda tercih edilen bir dans olması nedeniyle düğün dansı konseptine de uyum sağlamaktadır. Öğrenme süresince temel adımların ritme uygun dönüş tekniklerinin ve akrobatik hareketlerin önem taşıdığı tango, dans kursu tarafından verilen eğitimle çiftlere uygun bir nitelik kazanmıştır. Dans etmeyi seven, kendilerini bu dans ile ifade etmek isteyen her çift, dans kursları ile dansın zorluklarının üstesinden gelebilmektedir. Her dansta olduğu gibi bu dansta da öğrenilmesi zaman isteyen hareketler yer alabilmektedir. Ancak bu durumu tango kursları sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz.

Çiftlerin birbirleriyle yakın temas halinde olmasını gerektiren bir dans olarak bilinen tangoda hareketlerini ön plana çıkaracak kıyafetler tercih edilmektedir. Dansın ruhunu temsil eden kırmızı bir elbise, sade bileklik ve kolyeler ile desenli çoraplar da konseptin tamamlayıcıları arasında yer almaktadır. Erkekler bu dans için kıyafet seçiminde genellikle siyah bir pantolon ve gömlek ile rahat ayakkabılara öncelik tanıyabilmektedir. Fazla yüksek olmayan, salon konseptine uygun topuklu ayakkabılar da kadınlara feminen ve kışkırtıcı bir görünüm kazandırmaktadır. Tango kursuna kimler katılabilir ve Dans Kursumuz fiyatları nelerdir gibi sorularınızı danışmanlarımıza iletebilirsiniz.

Tango her yaştan kişinin katılım gösterebileceği geniş kapsamlı bir dans türüdür. Bu dans için belirtilen herhangi bir yaş aralığı bulunmamakla birlikte fiziki açıdan belirli bir kilo standardı taşımanız da gerekmemektedir. Tango ruhunu keşfetmek, partnerinizle düğününüzde, özel bir gösterimde veya herhangi bir davette etkileyici bir şov gerçekleştirmek istiyorsanız tango kursları için kayıt yaptırabilirsiniz. Dansa tutkulu olan her yaştan insanın yapabileceği tango dansı, başlangıç seviyesinden uzmanlaşma sürecine kadar kapsamlı hareketleri bir arada barındırmaktadır. Bu süreçlere dahil olmak isteyen her yaş grubu için Dans Kursumuz kapıları açıktır.

Tango kurs ders süresi haftada 2 saattir. Bu süre kursların hazırladığı eğitim programına ve ders günlerine (hafta içi / hafta sonu) bağlı olarak değişir. Tango kursu sırasında neler öğreneceksiniz ve ne kadar sürede öğreneceksiniz merak ediyorsanız danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

En Popüler Tango Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92