0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Vals Dansı

VALS DANS KURSU

Zarafetin Dansıyla Tanışın…

Avrupa kültürü içinde doğan ve gelişen Vals, asaleti, zarif figürleri ve eşsiz müzikleri ile dünyada benimsenmiş ve zamanla form bularak günümüze ulaşmıştır. Saray dansı olarak bilinen ve hızlı, kayar gibi yapılan dönüşleri ile görsel şölen sunan Vals’i siz de dilerseniz Vals dans kursu ile kolayca öğrenecek ve değişmez hobiniz haline getireceksiniz.

“Viyana Valsi” ve “Modern (Standart) Vals” olmak üzere iki farklı ritim ve kategoride dünya dans literatüründe yerini alan Vals dansı, kendine has dönüşleri ve duruş teknikleri ile vücudunuza zarafet katacak. Vals kursları sizi bekliyor…

Neden Vals Kursu?

  • Pistlerde süzülmek için
  • Yeteneklerinizi keşfetmek için
  • Sosyalleşmek için
  • Esneklik kazanmak için
  • Mutlu olmak için
  • Hobi edinmek için
  • Özgüven kazanmak için
  • Zarif atmosferi için VALS!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Dünyanın En Asil Dansı İle Tanışın…

Çiftlerin birbirine sıkıca tutunup tek bir nokta çevresinde dönüşleri ile yapılan Vals, diğer tüm danslara göre daha dik ve asil duruşuyla dikkat çeker. Özel ders olarak daha çok talep gören vals kursu, birçok çiftin düğün dansı olmuştur. Dilerseniz siz de bu eşsiz dansı düğününüzde yapma şansına sahipsiniz.

2 – 3 aylık süreçlerde öğrenilen vals ile asilzadeler gibi dans edebilecek, pistlerde süzülecek, zarafetinizi göstereceksiniz. Hafif alçalma ve yükselmeleriyle izleyenleri şaşırtacağınız Vals ile unutulmaz bir görsel şölene imza atacaksınız.

Elinizi çabuk tutun ve vals dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

VALS DANS KURSU

Genel Bilgiler

Vals dansını öğrenmek için herhangi bir yaş aralığında olmanız gerekmemektedir. Düğün dansı türüyle alakalı bir dans olması nedeniyle vals dansını ebeveynlere özgü bir nitelik kazandırsa da dansa gönül veren herkes katılım gerçekleştirebilmektedir. Özellikle liselerin ve üniversitelerin geniş salonlarında yapılan bir dans olması da figürlere popüler bir nitelik kazandırmıştır.

16.yy’da popülerleşen bir dans olarak bilinen vals, İngiltere’de yaygınlaşmış, günümüz düğünlerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Bir salon dansı olması nedeniyle kendine has şık ve zarif elbiseleri bulunan dansın tek bir noktanın çevresinde dönme esasına dayandığı bilinmektedir. Çiftler arasında uyum gerektiren bir dans olması ve genellikle gruplar halinde yapılması dansa görsel bakımından zengin bir nitelik kazandırmıştır. Vals kursları bu zarif dansı farklı türleri ile size öğretebilirler. Neler öğreneceğinizi danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

Modern ve yavaş vals, farklı teknikler içeren eğitim süreçlerini kapsamaktadır. Vals kursu süresince temel adımlardan duruş çalışmalarına, hareket düzeninden ayak hareketlerine kadar kapsamlı bir çalışma disiplini geliştirebilirsiniz. Box Step adımı, Close Change figürü, Natural Turn, Reverse Turn gibi hareket ve dönüş tekniklerini öğrenebileceğiniz kursun amacı dansı bütünüyle benimseyebilmenize katkı sağlamaktır. Özellikle balolarda, mezuniyet törenlerinde ve düğünlerde tercih edilmesi nedeniyle kısa bir eğitim sürecinin ardından öğrenebileceğiniz vals kursunda duruş tekniklerine yönelik çalışmalar da yapılmaktadır. Dans Kursumuz dans kursu sizlere merak ettiğiniz bu dansı da öğretmektedir.

İngiliz valsi ve viyana valsi olarak çeşitlere ayrılan vals, figür ve ritim özelliklerine göre değişiklikler içerebilmektedir.Günümüzde vals kursları klasik vals dersleri vermektedir. Dilersieniz iki valsi de öğrenebilirsiniz. Zor bir dans olmayan valsi öğrendiğinizde diğer danslar için zemin hazırlamış olursunuz.

Vals kıyafetleri seçiminde beyaz ve siyah renklerin ön planda olduğu bilinmektedir. Kadınlar diz altına kadar uzanan geniş etekli elbiseler giyebilecekleri gibi topuklu ayakkabılarla kendilerine has, şık ve zarif bir görünüm de sergileyebilirler. Erkekler genellikle rahat ve klasik ayakkabılar, pantolon, ceket ve gömlek gibi tasarımlara öncelik tanıyabilmektedir. Sırt kısmı açık, balo konseptine uygun, kabarık etekli elbiseleri de tercih edebilen kadınlar, saçlarını dağınık topuz yapabilmektedir. Erkekler ise, kıyafetleri papyon ve mendil ile tamamlamaktadır. Vals kursları sırasında rahat hareket etmeyi sağlayan kıyafetler tercih edilmelidir. Vals çeşitleri de seçilecek kıyafet üzerinde etkili olmaktadır.

En Popüler Vals Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92