0537 430 3592 info@saskinbakkaltolgahandanskursu.com Suadiye Mah. Kazım Özalp Sok. Hayat İş Hanı 26/A Kat 3 İstanbul Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Zeybetiko Dansı

Mertliğin ve Cesaretin Dansı…

Ege topraklarından çıkan, Türk kültürünün yegane öğelerinden, Efelerin dansı olarak anılan Zeybek ile tanışın… Yiğitliğin ve haksızlığa karşı koymanın dansı olan Zeybek, muhteşem atmosferi ve karşı koyulmaz ezgileri ile sizleri de kendine bağlayacak! Zeybek kursu sayesinde bu geleneksel dansı öğreneceksiniz.

Kadın ve erkeklerin ayrı ve benzer hareketlerle oynadıkları, topluluk halinde sergilendiğinde ortaya tam anlamıyla bir görsel şölen çıkaran Zeybek dansını Efeler gibi yapmak hiç de zor değil. Dans Kursumuz eğitmenlerinden zeybek kursları alarak başarılı bir Zeybek dansçısı olabilirsiniz. Zeybek dans kursları kaydınızı yaptırmak için kampanyalarımızı da takip edebilirsiniz.

Neden Zeybek Kursu?

  • Eğlenmek için
  • Özgüveninizi artırmak için
  • Sosyalleşmek için
  • Hobi edinmek için
  • Profesyonelleşmek için
  • Yeteneklerinizi açığa çıkarmak için
  • Güçlü ve enerjik olmak için
  • Geleneksel bir dans öğrenmek için ZEYBEK!

Neden

Şaşkınbakkal Tolgahan Dans Kursu

Türkiye'nin En İyi Eğitmenleri

Her biri alanında ödüllü, yurt içi ve yurt dışı eğitim deneyimi olan uzman kadro.

Uluslararası Standartta Eğitim

Kaliteli ve dansın felsefesine uygun, kaliteyi yükselten ders programları.

Ekonomik Fiyat ve Ödeme Kolaylığı

Temel ve ileri eğitimlerin tamamında uygun ödeme koşulları ve taksit.

Size Özel Dans Eğitimi Programı

Ders telafi imkanları, özel dersler ve VIP programlar ile profesyonel eğitim hizmeti.

Telafi ve Danışmanlık

Kaçırdığınız dersleri diğer kurlarda telafi etme imkanı ile ders ve koreografi seçimlerinde uzman danışmanlık.

DETAYLI BİLGİLER

Ortak Bir Dans Ortak Miras…Zeybek Kursları

Bayramların, ulusal günlerin, Ege düğünlerinin simgesi Zeybek dansını sosyal amaçlı öğrenecekseniz 3 – 4 aylık bir zeybek kursu eğitimine ihtiyacınız olacak. İlk haftalarda sizi zorlayan bu dansın tüm tekniklerini öğrendikten sonra ne kadar keyifli olduğunu göreceksiniz.

Meydanlarda ve dans pistlerinde gururla dans edeceğiniz, mertliğinizi ve cesaretinizi göstereceğiniz Zeybek ile kendinize olan güveninizi artıracak, daha zor dansları yapmak için kendinizi hazırlamış olacaksınız. Haydi bu kültürü zeybek kursları ile birlikte yaşatmaya!

Elinizi çabuk tutun ve zeybek dans kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi alın, kaydınızı yaptırın!

Genel Bilgiler

Batı Anadolu ile özdeşleşmiş bir dans türü olan zeybek, dört farklı türe ayrılmakta, genellikle yiğitlik ve kahramanlık gibi temalar içeren koreografilerden oluşmaktadır. Ağır ritimle hareketlere dayanan dansta, tek bir dansçı bulunabildiği gibi bir çember halinde de dizilen bir kaç dansçı da yer alabilmektedir. Çoğunlukla yavaş ve çevik hareketlerle yapılmaktadır. Zurna ve davul gibi ana enstrümanlarla gerçekleştirilmektedir. İki veya daha fazla dansçı tarafından uygulanabilmektedir. Birden fazla tür içerebilmektedir.

Dansın belirli bir yaş sınırlaması olmamakla birlikte istediğiniz zaman zeybek kursları için kaydınızı yaptırabilirsiniz. Hem çocuklar hem yetişkinler için verilebilen zeybek kursunda dansın figürleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dans Kursumuz dans kursu seçenekleri arasında olan zeybek için özel ve grup eğitimleri alabilirsiniz.

Her dansın kendi içerisinde zorlukları bulunmaktadır. Ancak dansa hevesli olan ve bu kültürü benimsemiş ve kendini geliştirmeyi hedefleyen herkes zeybek dansının zorluklarını ortadan kaldırabilmektedir. Kıvrak figürleri, ağır hareketleri ve dik duruşu ile kısa sürede öğrenebileceğiniz bir dans olmayan fakat düzenli çalışmanız durumunda rahatlıkla öğrenebileceğiniz zeybeği dans kursu eğitiminin ardından profesyonel anlamda pekiştirebilmeniz mümkündür. Profesyonelleştikçe zeybek teknikleri de sizin için çocuk oyuncağı olacaktır.

Oryantal kursu sırasında tercih edilecek kıyafetler vücut hatlarını sıkmayan, hareketleri özgürleştirebilecek, rahat tasarımlardan oluşmalıdır. Dansı belirli bir gösterim veya yarışma kapsamında gerçekleştirmek isteyen oryantalistler karın kısmını açıktan bırakan kıyafetlere, parlak renklere ve salaş eteklere öncelik tanıyabilmektedir. Genellikle göğüs hatlarını belirgin hale getirmek için tercih edilen straplez tasarımlar da ön plandadır. Kültürel ezgiler taşıyan kıyafetlerde dansın türüne bağlı olarak değişen modellere rastlamak mümkündür. Aksesuar olarak bel kısmında kemeri anımsatan püsküllü detaylar, ayak bileğine takılabilen halhal ve parmak zilleri gibi alternatifler de söz konusudur.

Zeybek, tarihimizde dünden bugününe mertliğin ve kahramanlığın dansı olarak bilinmektedir. Dans içerisinde yer alan teknikler de kahramanlık ve mertlik üzerinde yoğunlaşarak dansçıların figürlerine yansımıştır. Duruş, yürüyüş ve harmandalı çalışmaları, sekme ve çapraz figürleri, kaba hava oyunu, diz çökme, dizin yere vurulması, Kadıoğlu figürleri, sebayı oyunu gibi süreçleri kapsayan eğitimde, dansa hakim olabilmeniz için gerekli dans kursları kapsamında gerekli uygulamalar yapılmaktadır. Genellikle müzik eşliğinde verilen zeybek kursu birebir çalışmalarla pekiştirilmekte, daire şeklinde oynatılan oyunlar teknik figürleriyle öğretilmektedir. Dansın kaşıklı, teke zeybeği, ağır ve kırık zeybek gibi çeşitleri de kurs kapsamında öğretilen çeşitler arasında yer almaktadır.

En Popüler Zeybetiko Videoları

Çalışma Saatlerimiz

Pzt-Pzr: 10:00 / 22:00

Telefon

+537 430 2791 + 92