SERBEST STİL DANSLAR

DÜĞÜN DANSI DERSLERİ

düğün-dansı kursu bağdat caddesi istanbul.jpg

DÜĞÜN DANSI EŞLİ & GRUP DERSLERİ

Özel Düğün Dansı Dersleri

Son dönemde evlilik törenlerine farklı bir soluk kazandırmak isteyen çiftler, geleneksel düğün dansını özel bir koreografiyle yapmayı tercih ediyor ve misafirlerine hoş bir sürpriz hazırlıyor.Çiftlerin tercih edebileceği türlerin sayısının fazla olması ise karar verme sürecini bir o kadar zorlaştırıyor. Ancak en çok tercih edilen dans türleri vals ve tangodur.

DÜĞÜN DANSI TÜRLERİ

Burada önemli olan seçim yapmaktır. Örneğin çiftimiz sırf popüler olduğu için o türü seçmemelidir. Tercih yaparken farklı kriterlerde göz önünde bulundurulmalıdır.
Örneğin, dans geçmişi, düğüne kalan süre, gelinlik, düğünün yapılacağı yer vb.
Evlenecek olan çiftler, kursumuza gelerek hem streslerini azaltmış oluyor hem de yeni bir kültürle tanışmanın heyecanını yaşıyorlar. Kendilerine uygun türü araştırırken karakterlerinin bir anlamda analizini yapıyorlar ve daha önce hiç görmedikleri özelliklerini keşfediyorlar. Törene eğlenceli bir başlangıç yapmak ise işin en keyifli ve heyecanlı yanı. Bugünün sizin için ne kadar özel olduğunu biliyoruz. Ve ilk dansınızı en mükemmel anıya dönüştürmek için Tolgahan Dans Kursunun uzman eğitmen kadrosu olarak buradayız.
Tolgahan Dans Kursu ile düğün dansınıza ilk adımı atarak; aşkınızı hiç konuşmadan anlatabilirsiniz.Konuklarınıza özel bir gösteri hazırlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşayabilir ve unutulmaz bir an kazanabilirsiniz. Yıllar sonra bile muhteşem dansınızla anılılabilirsiniz. Hazırlık sürecinde birbirinizi daha yakından tanıyıp ve ortak zevklerinizi geliştirebilirsiniz. Beden dilinizi geliştirebilirsiniz.

düğün-dansı kursu bağdat caddesi istanbul.jpg

Düğün dansının bir çok türü vardır. Bunlardan bazıları:


DÜĞÜN DANSI TANGO

Popüler türlerden biri olarak kabul edilen tango, çiftlerin en favori tercihlerinden biridir. Etkileyici bakışlar ve vurucu figürler mükemmel müziği ile birleşince tören benzersiz bir atmosfere dönüşmektedir. Müzik seçeneklerinde de birbirinden farklı isimler öne çıkar. Hangisini seçerseniz seçin harika bir koreografiye imza atacağınızdan emin olabilirsiniz.

DÜĞÜN DANSI VALS

Asaletin dansı olarak anılan vals, gelin ve damatlara en çok yakışan türlerden biridir. Şayet organizasyon saray konseptiyle hazırlanmışsa başka seçeneklerle zaman bile kaybetmeyebilirsiniz. Artık kendinizi dimdik bir duruşa hazırlayabilirsiniz. Romantik bakışlarınızdan ise performans sırasında asla vazgeçmeyin!

DÜĞÜN DANSI SALSA

Romantik müzikleri bırakıp evlilik töreninizi coşkulu bir performansla başlatmaya ne dersiniz? İşte salsa tam da size göre… Eğlenceli müzikler, kıvrak figürler, muzip duruşlar sergileyerek tüm konuklarınıza bu coşkuyu yaşatabilirsiniz.

DÜĞÜN DANSI RUMBA

Salon performansları arasında yer alan rumba, tüm dünyayı etkileyen türlerden biridir. Figürlerindeki çeşitlilik ise çiftlerin ideal bir koreografi oluşturmasına yardımcı olur. Müzik seçimi içinde popüler bir seçenek göz kırpar, Guantanamera… Ritimleri ise adeta kalp atışlarını andırır.

DÜĞÜN DANSI ZEYBEK

Ege topraklarından çıkan, Türk kültürünün yegane öğelerinden, Efelerin dansı olarak anılan Zeybek ile tanışın… Yiğitliğin ve haksızlığa karşı koymanın dansı olan Zeybek, muhteşem atmosferi ve karşı koyulmaz ezgileri ile sizleri de kendine bağlayacak! Zeybek kursu sayesinde bu geleneksel dansı öğreneceksiniz. Kadın ve erkeklerin ayrı ve benzer hareketlerle oynadıkları, topluluk halinde sergilendiğinde ortaya tam anlamıyla bir görsel şölen çıkaran Zeybek dansını Efeler gibi yapmak hiç de zor değil. Dans Kursumuz eğitmenlerinden zeybek kursları alarak başarılı bir Zeybek dansçısı olabilirsiniz. Zeybek dans kursları kaydınızı yaptırmak için kampanyalarımızı da takip edebilirsiniz.

DÜĞÜN DANSI HARMANDALI

Harmandalı, yurdumuzda Ege bölgesine ait olan bir zeybek oyunu olmaktadır. Harmandalı oyunu Balıkesir ve Çanakkale'ye ait olduğu düşünülmektedir. Efelerin dansı olarak bilinen ve Zeybek dansı çeşitleri arasında en çok oynanan bir tür olmaktadır. Ahmet Yekta Medran, 1916 yılında yazılmış ve hala günümüze kadar ulaşmış olan bir oyun türüdür. O sıralarda var olan . Kurtuluş savaşı sırasındai savaştan esinlenerek yazdığı bilinmektedir. Genellikle düğün gibi kalabalık ortamlarda, erkeklerin aşık olduğu kadının dikkatini çekmek için oynandığı da bilinmektedir.

DİĞER DANS KURSLARIMIZ
TOLGAHAN DANS KURSU

TOLGA HAN DANS KURSU - Şaşkınbakkal
Bütün Dans derslerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için hemen bizi arayabilir ya da Whatsapp Destek Hattımızdan bütün bilgileri alabilirsiniz

SOSYAL MEDYA