Sosyal Latın Dansları

Sosyal Latın Dansları

SALSA KURSUMUZ

Başlangıç Orta İleri Seviye Salsa Kurslarımız

Günümüzde en popüler olan danslardan bir tanesidir. Sosyal Latin Dansları grubuna giren Salsa eşli danslardandır. Salsa hem sosyal, hem sanatsal, hem sportif bir olgudur yani Sosyal Latin Dansları Partilerinde eğlence amaçlı dans edildiği için sosyal bir olgudur denilebildiği gibi, Dans Festivallerinde şov yapan salsacılar için sanat kategorisine de girmektedir. Salsa Yarışmalarında ise bu dansın sportif yönünü görmüş oluruz. Salsa dansında ülkemiz, gerek uluslar arası yarışmalarda aldığı derecelerle, gerek bilgi ve yetenekli dansçılar anlamında, dünyada hatırı sayılır bir konumda yer almaya başlamıştır. Her yıl yüzlerce Salsa dansçımız, dünyadaki - ülkemizdeki festivallerde ve önemli yarışmalarda yer alırlar. Ülkemizde de her yıl çok büyük salsa kongreleri / festivalleri düzenlenmektedir.

10 comments 192

BACHATA KURSUMUZ

Başlangıç Orta İleri Seviye Salsa Kurslarımız

Bachata (ya da okunuşuyla baçata) Dominik Cumhuriyeti’nin 4/4 ritimli, romantik bir müzik ve dans türüdür. Daha çok gitarın ön planda olduğu baçata müzikleri vurmalı çalgılar (bongo, maracas, guiro) ve basgitar eşliğinde üç veya dört gitarla çalınır.
İlk kaydedilmiş baçata parçaları 1961 yılına dayanır.( José Manuel Calderón : "Borracho de amor" ve "Que será de mi (Condena)", Leonardo Paniagua : Canción de guardia cobrao)
Baçata müziğinin uluslararası başarısı 1991’de Juan Luis Guerra’nın "Burbujas De Amor" adlı parçasının "Euro Hot 30" adıyla belirtilen Avrupa’da en tutulmuş 30 parçalık listenin başına yerleşmesiyle gerçekleşmiştir.
Daha sonra 1999’da Frank Reyes’in başarılı parçası "Ajena"yla ve Luis Miguel del Amargue’nin "Te echo de menos" adlı parçasıyla birlikte baçata müziğiyle yapılan danslar yaygınlaşmış ve dans pistlerinde salsa ve merengue danslarının yanı sıra baçata dansı da yapılmaya başlanmıştır.

34 comments 155

KİZOMBA KURSUMNUZ

Başlangıç Orta İleri Seviye Salsa Kurslarımız

Müzik olarak 1970’lerin sonlarında Afrika’da ortaya çıkmıştır. Müziksel olarak modern türlere küçük bir Afrika ritmi ve Haiti Kombası’nın dokunuşu ile oluşmuştur. Ritim olarak yavaş ve romantik bir tondadır. Tüm bunlara ek olarak bu dansın birçok şarkısı Portekizce dilinde söyleniyor. Dans olarak da geleneksel Angola Semba dansının evrim geçirmiş halidir. Lakin bu dansın bugünkü haline gelmesi Kizomba müziğinin ün kazanmasıyla olmuştur. Kizomba daha yumuşak bir müzik ile gözlerinizi kapatıp partnerinizin leadini hissederek çok rahat dans edebileceğinizi bir dans türüdür. Kizomba çiftli, vücudu fazla germeden, akıcı ve yavaş dans edilir. Salon danslarının aksine, sürekli terkar edilecek bir temel adım yoktur; müzikle birlikte hareket etmek önceliktir. Kizomba dört – beş hareketle bile dans edilebilir; elbette bununla birlikte, dünyanın farklı yerlerinde dansçıların kizomba müziğine farklı yorumlar katmasıyla, kullanılan adımların çeşitliliği sürekli genişlemekte ve zenginleşmektedir. Örneğin, Paris (Fransız) stilinde daha fazla ayak çalışmasına ve ritmin birden değişmesi halinde uyum sağlamaya odaklanılır. Kısa zamanda öğrenilmesi ve dans pistinde keyfine varılması kolay bir dans olmakla birlikte, kendisinin cazibesine kapılanlar için Kizomba, sürekli yeni adımlarla ve hareketlerle geliştirilerek meydan okuyucu ve ilginç olmaya devam eder.

43 comments 764
DİĞER DANS KURSLARIMIZ
TOLGAHAN DANS KURSU

TOLGA HAN DANS KURSU - Şaşkınbakkal
Bütün Dans derslerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için hemen bizi arayabilir ya da Whatsapp Destek Hattımızdan bütün bilgileri alabilirsiniz

SOSYAL MEDYA